Roosa kõrbelinn

Roosa kõrbelinn

Maroko on aegade algusest olnud mu nimekirjas esikohal. Mõttes olen sinna juba mitu korda jõudnud, kuid ometi puhkuseplaane sättides, vaatan ma sellest kohast taas mööda ja lennutiivul suundun hoopis teisele poole päikest otsima. Pole ilmselt olnud õige aeg ega mõte piisavalt küps.

Sel korral oli puhkuse aeg üürike ja sellepärast ei tahtnud väärtuslikku aega lugematutele lennutundidele raisata. Maroko aeg oli lõpuks saabunud. Minu kaua oodatud reis.

Ära mine vooluga kaasa vaid ole ise vool

Ära mine vooluga kaasa vaid ole ise vool

Ma olen viimase poole aasta jooksul tundund suurt väsimust ja kurnatust oma projektide suhtes ja tihtipeale tundnud, et teeksin kui tühja tööd. Vehklen oma ideede ja plaanidega.... ja tegelikult üha enam usun, et see, mida ma teen on tihtipeale vastuolus minu enda tõekspidamistega. Mida aeg edasi, seda enam tunnen vajadust inimestele meelde tuletada, kui mõttetud on enamus ASJU, mida oma ellu soetame. Ja ometigi... mina just neid ASJU ju nende ellu soovitan, otsin.

Uuesti sündinud Habitare

Uuesti sündinud Habitare

Veidi üle nädala on möödas kui Helsingist tagasi jõudsin ja on olnud parajalt aega , et kogu üritus enese jaoks läbi seedida. Lühidat kokkuvõtet on muidugi raske teha, sest olulisi pisiasju, mida võis märgata, oli palju. Sellegi poolest üritan välja tuua põgusa läbilõike Habitarel nähtust, mis mind ennast just kõige enam kõnetas.

Nii korraldajad ise kui ka külastajad ütlesid kui ühest suust, et sellist taset pole Habitare veel kunagi varem maailmale näidanud. Oli selge, et püstitatud on eesmärk tutvustada  Soome disaini ka laiemale avalikkusele väljaspool kodumaad. 

Esimeseks sammuks on mõistagi heade sõprussidemete ja kontaktide loomine.

Üheks messi läbivaks teemaks oli Jaapani  ning Soome ühisprojektide esitlemine. Seda nii disaini ,  tarbekunsti,  tehnolooga, toidukultuuri kui  materjalide osas.

Helsingis kõrvuti oma eeskujudega

 

Need, kes minu tegemisi Facebookis või Instagramis jälgivad, juba teavad, et mul oli suur au ja rõõm viibida eelmisel nädalal Habitare messil, kui üks viiest rahvusvahelisest blogijast. Olin seal koos Saksamaalt (algselt USA-st)  Holly Becker ´i blogi decor8 autoriga, Rootsist (Inglismaa päritoluga)  Niki Brantman blog myscandinavianhome autori, Taanist Mette  Jakobsen blogi monctercircus autori ning Stefan Nilsson Rootsist. 

011693b09fb35d39f6d2346dd61dd265b778e9caa9.jpg

On kirjeldamatu, milliseid emotsioone need neli päeva minus tekitasid isiklikus plaanis. Olles koos inimestega, kes on nii palju näinud, kogenud ja kirjutanud disaini valdkonnas, sain minagi palju targemaks. Meie igapäevased vestlused olid nii huvitavad, et ma peamiselt lihtsalt kuulasin suu ammuli peas. Milline on nende elustiil ja töö tegemise meetod, kuidas nad leiavad inspiratsiooni kirjutamiseks, kuidas nad laveerivad ajaga projektide, kirjutamise , kujundamise ja pereelu vahel. Üheks huvitavaks väiteks kujunes see, et meil nagu polekski õiget tööd, me loome selle endale ise. Kombineerides ja võttes maksimumi sellest, mis meid tõeliselt kõnetab.  Tundus, et ka nende elus on see tavaline , et kui küsitakse, mis tööd sa teed, siis peab loetlema vähemalt 5 erinevat töökohta.  

Meie võõrustajaks oli äärmiselt armas Annika Suomi, kes meid ainult poputas ja ringi tassis. Ühest põnevast kohast teise.  Pildil vasakult Mette, Niki ja Annika

Meie võõrustajaks oli äärmiselt armas Annika Suomi, kes meid ainult poputas ja ringi tassis. Ühest põnevast kohast teise.

Pildil vasakult Mette, Niki ja Annika

Nii Holly kui ka Niki on välja andnud mitmeid raamatuid, mis on ülemaailmselt populaarsed. Nikil just ilmub mõne päeva pärast raamat LAGOM, mille ma juba endale Amazonist tellisin.

Leidsime juhuslikult kohalikust raamatukauplusest Niki esimese raamatu. :-)

Leidsime juhuslikult kohalikust raamatukauplusest Niki esimese raamatu. :-)

 

Holly kinkis mulle oma viimase raamatu (ilmus just paar nädalat tagasi) DECORATE PARTY. Ma pole kindel, kas seda Eestis müüakse, aga huvi korral võib siit selle kindlasti soetada. Julgen soovitada! :-)

Holly kinkis meile kõigile oma äsjailmunud raamatu Decorate Party

Holly kinkis meile kõigile oma äsjailmunud raamatu Decorate Party

Mette, kellega me kõige rohkem sattusime koos olema, on täiesti erakordne naine. Alustades kunagi lihtsalt entusiasmist oma blogiga, on ta saavutanud ülima populaarsuse üle Euroopa. Ta teeb koostööd suurte ja tunnustatud sisustusajakirjadega nagu näiteks Elle Decoration. Nii lihtne ja armas naine, et see on vastupandamatu, kui ta lõpuks lennujaamas jumalaga jättes teatab, et Taanis on mind alati tema külalistetuba ootamas. 

Mete pildistas väga palju ja tema fotod on tõesti suurepärased. 

Mete pildistas väga palju ja tema fotod on tõesti suurepärased. 

Stefan, kelle elukutseks ongi suures plaanis disainimaailmas toimuva kajastamine, reisib tohutult ringi ja külastab praktiliselt kõiki sisustus- ning disainimesse maailmas. Kuulata, mis on hetkel olemas ja tulemas kaugemates paikades, oli lihtsalt nii huvitav, et see nõuaks minu poolt täiesti eraldi postitust. (Mille ma lähiajal kindlasti kirjutan ka)

Habitare messil kuulamas "Signal" väljapaneku kuraatorit. Vasakul Stefan

Habitare messil kuulamas "Signal" väljapaneku kuraatorit. Vasakul Stefan

Esimene päev anti meile suures osas Habitarega omal käel tutvumiseks, Teisel päeval pidime tegema kokkuvõtted ning esinema laval viiekesi. Tutvustasime oma lemmikuid, mis meile kõige enam olid silma jäänud ja tõime välja iseloomulikke jooni oma kodumaa sisearhitektuuris. Ehk siis ka võrdlusmomenti Soome disainiga.

 Holly esines peale seda veel 30 minutilise ettekandega oma eduloost blogijana ja andis kiirelt näpunäiteid, kuidas selles valdkonnas hästi läbi lüüa. Tegelikult korraldab ta ka selleteemalisi seminare ja kursuseid, millest mul nüüd on au osa võtta alates sellest esmaspäevast. Juhhuuu!!!

Nii et siis vaatame, kas ja kuidas minul see õnnestub.

IMG_0765.JPG

Igatahes mu vaesed kodused, kes mind on pidanud siin kannatama viimastel päevades, sest ma ainult jahun oma reisist ja uutest sõpradest. See kogemus on minu jaoks täiesti uus ja avab sootuks uued uksed. Kirjutame oma suhtlusgrupis siiani ja jagame mõtteid. Kui põnev on nõnda rahvusvahelise läbilõikena näha disaini nii sisustuses, moes, tarbekunstis, elustiilis, kirjapildi kui ka fotograafias. 

Soome disaini täis kaupluses TRE

Soome disaini täis kaupluses TRE

Ahjaa. See on ka nüüd mind täiesti vallutanud - kirg fotode kõpsimise osas. Mette, kes on väga andeks fotograaf julgustas mind ikka kaamerat kätte võtma ja lihtsalt harjutama. Pidavat olema hea silm ja kompositsioonitunnetus.

Õnneks olime kõik sellised pildistamisfanaatikud. Enne söömist ikka kaamera välja. Avastasin et see on ideaalne praktiseering kompositsiooni ja värvitaju harjutamiseks.

Õnneks olime kõik sellised pildistamisfanaatikud. Enne söömist ikka kaamera välja. Avastasin et see on ideaalne praktiseering kompositsiooni ja värvitaju harjutamiseks.

Olen selles osas nii kohutavalt kriitiline enese suhtes, et isegi valminud kujundustöid on talumatult raske pildistada. Lihtsalt pole kunagi tulemusega piisavalt rahul , et seda üles kusagile riputada. Nii et siis selles osas võtan ka ennast kätte. Helsingis klõpsutasin tohutul hulgal pilte ja Mette arvas, et mida rohkem teen, seda paremaks muutun. Nõnda ma siis katsetan ka oma blogis piltidega ehk veidi rohkem. Ootan väga sellele oma lugejate poolt tagasisidet! :-)

01618534734d29157e5fcd8ccdff5353fee0a2e7a2.jpg

Oeh! See on ehtne näide sellest, et küsi ja sulle antakse! Minu kauaaegne soov on olnud just kuidagi imekombel näha selles vallas edukate ja samal ajal imeliste inimeste elu lähemalt ja nüüd ma seda kindlasti ka nägin.

Loe ka mu järgmist postitust juba täpsemalt Habitare messist ning imelistest leidudest Helsingi südalinnas - restoranidest, mida külastada ja galeriidest, kuhu sisse hüpata!  :-) 

Palun jaga ja "laigi" kui see postitus sulle meeldis. Tagasiside on mulle nii oluline!  Aitäh! :-)

 

5 olulist asja, mida kardinaid valides silmas pidada

Kardinad täiendavad iga ruumi nii kujunduslikult kui ka funktsionaalselt. Need annavad ruumile juurde pehmust, kontrollivad valgust, varje ning loomulikult lisavad juurde stiili, värvi ning tekstuuri.

Ära kasutamaks kõiki neid nüansse täiel määral on kuus nippi, mida iga kardina valimise ja paigutamise juures peaks silmas pidama.

Ära koonerda kangaga - Kui kasutada kardinat ka ettetõmbamiseks , mitte vaid dekoratiivse külgkardinana, siis pea silmas, et ka ette tõmmatav kardina jääks mõnusalt volti. See tähendab, et vajad umbes kahekordselt rohkem kanga laiust, kui on akna tegelik laius.  Vastasel juhul jääb kardin ette tõmmatuna sirge ja kaotab poole oma dekoratiivsusest.

Allikas:Garant.nu

Allikas:Garant.nu

 

Anna kardinale ruumi ka külgedel maksimaalselt  - Ühest küljest lood nõnda visuaalselt efekti nagu oleks aken märksa laiem (ka siis kui kardinad on akna eest külgedele tõmmatud), kuid teisest küljest annad kangal võimaluse rohkem mõjule pääseda. Kardinapuu või siini valikult arvesta pikkuseks rohkem akna ava laius!

Kardinapuu paigalda võimalikult kõrgele - mida kõrgemal on kardinapuu, seda kõrgem näib ka aken.

Allikas: lilaliv.ch

Allikas: lilaliv.ch

Ära jäta kardinat akna ees liiga lühikeseks -  Kõige stiilsem on kardin jätta võimalikult pikaks. Et vältida tolmu kogunemist kardinavoltidesse, siis heaks tavaks on jätta 1,5 - 2 cm põranda pinnast kõrgemale. Juhul, kui akana ees on näiteks kirjutuslaud või mõni muu mööbliese, siis tasub pigem kaaluda roomakardina või ruloo paigaldamist enne, kui lühema kardina kasuks.

Vali sobiv kangas - Mõtle läbi, milline on kardina funktsioon. Lisaks stiilile peab kardin vastama nõuetele, mida on antud ruumil vaja täita. Kas aknakate peaks olema pimendav ja läbipaistmatu. Kas peaks olema ka võimalus varjata keskpäevast või õhtupäikest.  Stiili poolest peaks see sobituma ruumi ülejäänud konteksti - kasuta õhulist  puuvillast või linast kangast, kui soovid kerget ja õhulist üldmuljet. Raskemaid kangaid sellisel juhul, kui täiendamist vajab klassikaline stiil.

Allikas: budgetblinds.com

Allikas: budgetblinds.com