"Art walls" ehk raamid, raamid, raamid...


Tegelikult oleks ju hea mõte millegagi seda tühja seina ometi katta. Valida siis mingi põnev tapeet äkki või peegel? Täita ehk lihtsalt riiulitega ja riiulid omakoda täita muu nodiga? Kui just inimene mingi eriliselt geniaalse ideega välja ei astu, siis ega rohkem nagu korraga häid mõtteid pähe ei kargagi.

Aga tasub peatuda ja süveneda väga originaalse lahenduse juures, mis üha laialdasemalt ka ruumikujundusmaailmas kanda on kinnitanud. Ega tegelikult polegi tegemist teab mis värske ja moodsa ideega. Mujal maailmas "art wall" nimetuse all tuntuks saanud kujunduselement on juba teab mis ajast erineva kontseptsiooniga lahendusi välja pakkunud. Aga mulle tundub,et Eestis on seda kuidagi vähe näha. Või pole ma siis lihtsalt sattunud nägema. Igatahes üle mõistuse lemmik mulle isiklikult!

                           IKEA Share Space - wall collage-1

Parim osa sellise seina loomise juures on asjaolo, et tegelikult teed ju isegi teatud mõttes väikest kunsti. See oleks nagu eraldiseisev kunsti vorm! :-) Mind inspireerib terviklik kollaaž samavõrd kui üksik pilt iseseisvaltki. Ehk isegi veelgi enam!?

Pole tähtis, kas sa paned kõik pildid ühesugustesse raamidesse või täiesti erinevatesse. Seinal võib kasutada fotosid, kunstnike töid, numbreid või tähti.

art walls

Kombineerides erinevaid pilte hakkaks nagu sein sinu lugu jutustama. Ilmselt räägivad fotod, joonistused, maastikupildid sinust rohkem, kui arvata oskad. Sinu eelistused ja meeleolu, sinu elu ja väikesed naudingud on kõik tähelepanelikumale  vaatajale äratuntavad.

Kuidas seina kujundada?

Piltide paigutust tuleks alustada seina keskelt. Nõnda saad oma kollektsiooni ka järk-järgult kasvatada. Samuti on sellise süsteemi järgi lihtsam pilte paigutada. Lähtuma ei pea aga mitte üldse põhimõttest, et keskel kõike suurem ja tähtsam. :)

  art wall         emmas2

Üheks kõige lihtsamaks võtteks on valida kõik ühesugused ( või enam-vähem ühesugused) raamid.

   gallery wall         Fresh blue and white...really pretty.
         Kasutada võib sarnasid raame.


Samas saab üliägedaid tulemusi ka siis, kui olla veidi julgem ja katsetada päris erinevaid raame kombineerides.

  Pinned Image      Pinned Image
       Kasutada võib ka täiesti erinevaid raame


Leidisin ühe toreda näite, kuidas väga kerge vaevaga luua vahva ekspositsioon seinale - lihtsalt lao raamidesse ajakirja või raamatu lehed. Antud fotol on raamitud " Art Forms In  Nature " raamatu leheküljed. Pildiraamid on pärit IKEA kauplusest.

                             art walls

Nagu juba eelnevalt mainisin, siis pole kusagil rangelt üles tähendatud, et kasutada võib vaid raamitud kunsti. Pigem tasub siis just lennukalt realiseerida oma pööraseimad fantaasiad. 
Kasutada saab väga edukalt ka peegleid, skulptuure, loosungeid jms. 

     Pinned Image        Pinned Image

                                            
      Seinale võib paigutada väga erinevaid esemeid
 
Niisiis kokkuvõtvalt mõned näpunäited...

*Kunsti seinale valides peaks leidma kõigi puhul mingi ühise elemendi. Olgu see siis suurus, värvigamma, teema vms. Nõnda moodustab kogu kollaaž terviku.
* Vali keskne pilt (see ei pea olema kõige suurem, kuid selline, mis tooks kokku kõik erinevad elemendid/märksõnad kogu seinal)
* Otsusta, millises ulatuses sa seina katta tahad ja kas lõpptulemus peaks olema sümmeetriline või mitte.
* Jäta piltide vahele enam-vähem ühesuurused vahed (Tublimad võivad appi võtta ka mõõdulindi)
* Kui sa kasutad mitut sorti erinevaid raame, siis jaota need ühtlaselt üle seina. Nii ei grupeeru sarnased raamid ühte äärde ja teised teise vaid on segamini. (Näiteks kui kasutad kuldset ja hõbedast raami segamini)
* Laota kõik pildid põrandale ja säti neid niikaua, kuni oled tulemusega rahul. Siis klõpsa pilt fotokaamera või telefoniga ja paiguta kogu kupatus pildi järgi seinale.


    

Vahvad sildid tabavate ütlustega värskendavad igat seina ükskõik millises ruumis.


Nagu kunstinäitusel...

Üks vahva näide veel sellest, et ka lihtsa kapi võib lihtsate vahenditega muuta ruumi tõmbenumbriks. Kleepides kapi tahaseina põneva mustriga tapeedi, saab suurepärase tulemuse. 
"Art wall" kapis :-)
Juhul kui endal aga vaim peale ei tule, siis võib väga lahedaid asju ka kauplustest leida. Need vidinad teevad sinu eest ära kogu mõttetöö. 
Näiteks toredad pildiraamid, mis koosnevad kuni mitmekümnest eraldi raamist/pildist. Ja kes ütles, et seal ainult fotod peavad olema! ;-)

     Close this window
    Close this windowClose this window

PT pildiraamid - leida võid neid Tallinnast @Home kauplusest
Kokkuvõtvalt võib öelda, et ruumi seinad ei vajagi teinekord sadu eurosid maksvat tapeeti. Piisab valgest värvist ja veidikesest fantaasiast! Proovige järgi! !! 
LOOOOVE IT!