Kodune tööinimene

Minu jaoks on kujunenud kodus olemise üheks positiivseks kaasnähtuseks see, et ma olen palju lugema hakanud. Kohe päris neelama igasuguseid erinevaid raamatuid, artikleid, blogitekste, ajakirju. Ainus, millega ma enam üldse kursis olla ei taha, on päevakajalised uudised meie ajalehtedes ja uudisteportaalides. Kui võrrelda varasema ajaga, siis ma ei teagi ausalt öeldes mitte midagi sellest, mis meie poliitikumaastikul toimub, pole ammu enam kursis kohalike skandaalide ja "hirmus intrigeerivate" paljastustega mujal maailmas. Samas peab aga märkima, et minu silmaring muudel teemadel on märgatavalt avardunud.

Seoses sellega, et olen rohkem jälle kirjutama hakanud ja isegi veidi tööd teha üritanud, olen avastanud, kui tähtis  on omada töönurgakest ka kodus. Kui täpsem olla siis taasavastanud. Isegi kui kodus igapäevaselt kirjatööd ei tee, siis väikest mõttepausi on seal aeg-ajalt ikka mõnus pidada.

Töötamine kodus on kahe otsaga asi. Tegelikult on suhteliselt raske end igapäevaselt laua taha sundida ja lihtsalt VÕTTA aeg seal süvenenult töötamiseks. Tihtipeale võib end päris üksikuna tunda ja saamata (positiivset) tagasisidet, lahtub esialgne suur tuhin üsna kiiresti. Nii ongi salaja saabumas loominguline kriis, laiskus, aja puudus ja muud tuhat vabandust koos vanaduse ja seniilsusega.  Kindel kui esimene sügisene öökülm - tulemata see ei jää.   Teisalt on aga muidugi ka mitmeid eeliseid. Pudru pottide ja pannide juurest pole eriti pikk maa end tööle sättida ja kindlasti ei vaata keegi hindavalt su sassis juukseid või villaseid sokke varba otsas.

Et töö paremini sujuks ja mõte pärituules lendaks, on vajalik endast kõik olenev anda muutmaks töökoht inspireerivaks.

Ärgem alahinnakem siinkohal ka kooliõpilasi, kelle suurem osa päevast, õhtust või ööst möödubki just laua taga.  Võib-olla ongi päevakohane uue õppeaasta alguse puhul ka laste tubadesse värske pilguga sisse piiluda.

Siinkohal veidi inspiratsiooni teistelegi...

Naturaalne valgus on parim asi! Võimaluse korral ikka laud akna juurde! Selline kerge konstruktsiooniga lauake ei võta ruumi ega varjuta valgust.

K: Millest see kahekohaline laud koosneb? V: sahtel,klaas, sahtel, sahtel, klaas,sahtel

Kui sul on puukuur, siis tõenäolislet leiad sealt endale ühe (või mitu) kirjutuslauda  :-)

Kes ütles, et kapis ainult riided käivad? Võivad vabalt käia ka tööinimesed!

Selline redeli-idee on väärt  pisikestes kodudes.

Lihtsam kui lihtsalt lihtne! Geniaalne!!!

Väga lihtsalt võib toa seinale meisterdada ise infotahvli! Eriti tore, kui kasutad sama mustriga kangast, millest kardinad või tapeet.

               Hoiusta oma kaustasid ja muud träni hoopis nii!           Lisapind töötegemiseks on alati teretulnud

Sellist vaadet ei saa muidugi kõik endale lubada, kuid ikkagi.... pildiltki ilus vaadata.

Kitsas ruumis kaks töökohta! NB!Jällegi vahvad stendid seintel!

Rippvalgustid!!! Why not! Quite cool! :-)

Värvid on meie maal ikka totaalselt alahinnatud! MIKS?

Mõeldud tehtud! Vanadus ja seniilsus oodaku veel! Loomingulisus tabab lainena ... peab lihtsalt pliiats käes õiges kohas istuma ja valmis olema!

Ilusat töö-aasta algust!

Pilt: https://elonahome.com