Kodukujundaja kursus

Ühel sombusel pühapäeval ärgates polnud küll sellist tunnet, et täna see õige õigem päev oleks üldse voodist tõusta. Rääkimata veel tõusta selleks, et algust teha ühe oma sooloprojektiga. Algus oli õigupoolest tehtud juba mõned kuud tagasi, aga pärastlõunal pidi toimuma esmaesitlus publiku ees. Vaatamata sellistele emotsioonidele hommikul, oli õhtupoolik imeliselt päikseline ja helge. Lugesin seda märgiks, et kõik sai tehtud hästi ja südamega. Kõik sündis toetuse ja soojuse saatel. Minu pisikene kursus, mida otsustasin läbi viima hakata, on suunatud inimesele, kes ei taha kaasata oma koduloomisprotsessi sisekujundajat/sisearhitekti/pereringist väljapool seisjat. Milline iganes on siis see täpne põhjus, on minulegi mõistetav: vahel tundub oma kodu kujundamine niivõrd personaalne, isiklik ja ehk võõrale mõistetamatute kiiksudega, et eelistatakse teha seda omapead ja omas rütmis.

Oma praktika jooksul olen aga mõistnud, et probleemid, millega tavaliselt siis vastamisi seistakse, on peaaegu alati ühesugused - võib ju olla ettekujutus sellest, mis meeldib, võib ju olla hea maitse ka kõige komponeerimisel, kuid puudub ettekujutus, kuidas seda kõike tervikuks muuta. Ehk siis - kuidas valida välja kõikidest märgistatud ajakirjalehtedest ja netipiltidest see, mida tõesti tahad oma kodus kasutada ja kokku panna? Ja kuidas seda kõike omakorda kokku panna nii, et tervik hakkaks kõlama heliseva akordina? Vaadates värvikombinatsioone siit ja sealt, pannes kõrva taha detaile, on lihtne unustada, et lahendus, mida oma visioonis edasi-tagasi veeretame, ei nõuagi nii paljut, kui esialgu tundub või nõuab ehk siis lihtsalt aegsasti ka detailidega arvestamist!

Kursusel ma käsitlen erinevaid teemasid alates oma kodu stiili äratundmisest. Kuidas valida kõigest meeldivast just seda, mida soovid oma kodus kasutada? Kuidas leida õiged meelepärased värvilahendused? Kuidas ja kus kasutada värvi, valgust ja mustrit? Milliseid materjale ja kus sobib kasutada? Mida silmas pidada tapeedi ja kanga valikul? Millised on erinevad võimalused mööblimaterjalide puhul, köögilahendustes, aknakatete valikutes jne? Kuidas lahendada valgusplaan? Millised on nutikad võimalused ruumi mõõtmete muutmiseks kasutades valgust, värve ja mustrit? Kuidas luua sobivat emotsiooni ruumis läbi valgustuse ja valguse?

Oluliste teemadena toon sisse ka köögi ning vannitoa planeerimise, mis nõuab pingsat ning detailset läbimõtlemist juba enne remondi algust, milliseid nüansse on vaja neid ruume planeerides meeles pidada ning millele aegsasti lahendus leida.

Alahindamata inimese enda tunnetust oma kodu suhtes, ei suuna ega mõjuta ma tema maitset ega soove. Püüan lihtsalt anda lihtsad juhiseid, kuidas tervikut kokku panna.

Kursusega kaasas käivas juhendis/konspektis on igale soovijale kodused ülesanded, mis aitavad veelgi paremini nö joonel püsida oma valikuid tehes. Ülesannete täitmine on vabatahtlik, kuid loodetavasti sisustab siiski nii mõnelgi ühe meeldiva puhkepäeva pärastlõuna ning annab tegijale veelgi suuremat hoogu oma mõtete realiseerimisel.

Esimene koosviibimine oli nii suurepärane ja toetava õhustikuga, et sain tuult tiibadesse ja julgust juurde. Positiivne tagasiside ning tõdemus osalejate poolt, et asjast tõesti kasu saadi ning mõtted mühinal tekkinud tupikust edasi liikusid, on minule imeline tänu ja pai.

Loodan, et esimene ei jäänud viimaseks ja saan veel nii mõnelgi korral teiega oma muljeid vahetada! :-)

Aitäh Kristile, piltide eest! :-) Aitäh Mustri salongile imelise miljöö eest! :-) Aitäh Markole materjalide küljendamise ja kujundamise eest! :-)

DSC_0738

DSC_0738

DSC_0742

DSC_0742

DSC_0746

DSC_0746

DSC_0747

DSC_0747

DSC_0750

DSC_0750