5 olulist asja, mida kardinaid valides silmas pidada

Kardinad täiendavad iga ruumi nii kujunduslikult kui ka funktsionaalselt. Need annavad ruumile juurde pehmust, kontrollivad valgust, varje ning loomulikult lisavad juurde stiili, värvi ning tekstuuri.

Ära kasutamaks kõiki neid nüansse täiel määral on kuus nippi, mida iga kardina valimise ja paigutamise juures peaks silmas pidama.

Ära koonerda kangaga - Kui kasutada kardinat ka ettetõmbamiseks , mitte vaid dekoratiivse külgkardinana, siis pea silmas, et ka ette tõmmatav kardina jääks mõnusalt volti. See tähendab, et vajad umbes kahekordselt rohkem kanga laiust, kui on akna tegelik laius.  Vastasel juhul jääb kardin ette tõmmatuna sirge ja kaotab poole oma dekoratiivsusest.

Allikas:Garant.nu

Allikas:Garant.nu

 

Anna kardinale ruumi ka külgedel maksimaalselt  - Ühest küljest lood nõnda visuaalselt efekti nagu oleks aken märksa laiem (ka siis kui kardinad on akna eest külgedele tõmmatud), kuid teisest küljest annad kangal võimaluse rohkem mõjule pääseda. Kardinapuu või siini valikult arvesta pikkuseks rohkem akna ava laius!

Kardinapuu paigalda võimalikult kõrgele - mida kõrgemal on kardinapuu, seda kõrgem näib ka aken.

Allikas: lilaliv.ch

Allikas: lilaliv.ch

Ära jäta kardinat akna ees liiga lühikeseks -  Kõige stiilsem on kardin jätta võimalikult pikaks. Et vältida tolmu kogunemist kardinavoltidesse, siis heaks tavaks on jätta 1,5 - 2 cm põranda pinnast kõrgemale. Juhul, kui akana ees on näiteks kirjutuslaud või mõni muu mööbliese, siis tasub pigem kaaluda roomakardina või ruloo paigaldamist enne, kui lühema kardina kasuks.

Vali sobiv kangas - Mõtle läbi, milline on kardina funktsioon. Lisaks stiilile peab kardin vastama nõuetele, mida on antud ruumil vaja täita. Kas aknakate peaks olema pimendav ja läbipaistmatu. Kas peaks olema ka võimalus varjata keskpäevast või õhtupäikest.  Stiili poolest peaks see sobituma ruumi ülejäänud konteksti - kasuta õhulist  puuvillast või linast kangast, kui soovid kerget ja õhulist üldmuljet. Raskemaid kangaid sellisel juhul, kui täiendamist vajab klassikaline stiil.

Allikas: budgetblinds.com

Allikas: budgetblinds.com