Roosa kõrbelinn

Roosa kõrbelinn

Maroko on aegade algusest olnud mu nimekirjas esikohal. Mõttes olen sinna juba mitu korda jõudnud, kuid ometi puhkuseplaane sättides, vaatan ma sellest kohast taas mööda ja lennutiivul suundun hoopis teisele poole päikest otsima. Pole ilmselt olnud õige aeg ega mõte piisavalt küps.

Sel korral oli puhkuse aeg üürike ja sellepärast ei tahtnud väärtuslikku aega lugematutele lennutundidele raisata. Maroko aeg oli lõpuks saabunud. Minu kaua oodatud reis.

Ära mine vooluga kaasa vaid ole ise vool

Ära mine vooluga kaasa vaid ole ise vool

Ma olen viimase poole aasta jooksul tundund suurt väsimust ja kurnatust oma projektide suhtes ja tihtipeale tundnud, et teeksin kui tühja tööd. Vehklen oma ideede ja plaanidega.... ja tegelikult üha enam usun, et see, mida ma teen on tihtipeale vastuolus minu enda tõekspidamistega. Mida aeg edasi, seda enam tunnen vajadust inimestele meelde tuletada, kui mõttetud on enamus ASJU, mida oma ellu soetame. Ja ometigi... mina just neid ASJU ju nende ellu soovitan, otsin.

Uuesti sündinud Habitare

Uuesti sündinud Habitare

Veidi üle nädala on möödas kui Helsingist tagasi jõudsin ja on olnud parajalt aega , et kogu üritus enese jaoks läbi seedida. Lühidat kokkuvõtet on muidugi raske teha, sest olulisi pisiasju, mida võis märgata, oli palju. Sellegi poolest üritan välja tuua põgusa läbilõike Habitarel nähtust, mis mind ennast just kõige enam kõnetas.

Nii korraldajad ise kui ka külastajad ütlesid kui ühest suust, et sellist taset pole Habitare veel kunagi varem maailmale näidanud. Oli selge, et püstitatud on eesmärk tutvustada  Soome disaini ka laiemale avalikkusele väljaspool kodumaad. 

Esimeseks sammuks on mõistagi heade sõprussidemete ja kontaktide loomine.

Üheks messi läbivaks teemaks oli Jaapani  ning Soome ühisprojektide esitlemine. Seda nii disaini ,  tarbekunsti,  tehnolooga, toidukultuuri kui  materjalide osas.

5 olulist asja, mida kardinaid valides silmas pidada

Kardinad täiendavad iga ruumi nii kujunduslikult kui ka funktsionaalselt. Need annavad ruumile juurde pehmust, kontrollivad valgust, varje ning loomulikult lisavad juurde stiili, värvi ning tekstuuri.

Ära kasutamaks kõiki neid nüansse täiel määral on kuus nippi, mida iga kardina valimise ja paigutamise juures peaks silmas pidama.

Ära koonerda kangaga - Kui kasutada kardinat ka ettetõmbamiseks , mitte vaid dekoratiivse külgkardinana, siis pea silmas, et ka ette tõmmatav kardina jääks mõnusalt volti. See tähendab, et vajad umbes kahekordselt rohkem kanga laiust, kui on akna tegelik laius.  Vastasel juhul jääb kardin ette tõmmatuna sirge ja kaotab poole oma dekoratiivsusest.

Allikas:Garant.nu

Allikas:Garant.nu

 

Anna kardinale ruumi ka külgedel maksimaalselt  - Ühest küljest lood nõnda visuaalselt efekti nagu oleks aken märksa laiem (ka siis kui kardinad on akna eest külgedele tõmmatud), kuid teisest küljest annad kangal võimaluse rohkem mõjule pääseda. Kardinapuu või siini valikult arvesta pikkuseks rohkem akna ava laius!

Kardinapuu paigalda võimalikult kõrgele - mida kõrgemal on kardinapuu, seda kõrgem näib ka aken.

Allikas: lilaliv.ch

Allikas: lilaliv.ch

Ära jäta kardinat akna ees liiga lühikeseks -  Kõige stiilsem on kardin jätta võimalikult pikaks. Et vältida tolmu kogunemist kardinavoltidesse, siis heaks tavaks on jätta 1,5 - 2 cm põranda pinnast kõrgemale. Juhul, kui akana ees on näiteks kirjutuslaud või mõni muu mööbliese, siis tasub pigem kaaluda roomakardina või ruloo paigaldamist enne, kui lühema kardina kasuks.

Vali sobiv kangas - Mõtle läbi, milline on kardina funktsioon. Lisaks stiilile peab kardin vastama nõuetele, mida on antud ruumil vaja täita. Kas aknakate peaks olema pimendav ja läbipaistmatu. Kas peaks olema ka võimalus varjata keskpäevast või õhtupäikest.  Stiili poolest peaks see sobituma ruumi ülejäänud konteksti - kasuta õhulist  puuvillast või linast kangast, kui soovid kerget ja õhulist üldmuljet. Raskemaid kangaid sellisel juhul, kui täiendamist vajab klassikaline stiil.

Allikas: budgetblinds.com

Allikas: budgetblinds.com

 

 

Vaimustus vähesest, mis minu "aias"

 

Minu vaimustus oma uue rõdu suhtes lihtsalt ei taha kuidagi raugeda. Olen peaaegu pool aastat juba vaadanud seda läbi akna ja nüüd viimaks kui on soojad ilma kohale jõudnud, pole enam hetkegi kaotada. Istun ja naudin. Et sätiks siit ja sealt veel veidi. Ja teeks pilti siin päikeselaigus ja seal varjudemängus.... Aga kokkuvõttes on lihtsalt imeline istuda õhtuvaikuses ja kissis silmad päikese poole pöörata. Kuulatada...nuusutada.... õhk on värske ja kohe kohe õitesse mattuv.   

Tegelikult ei vajagi ma midagi rohkemat, kui see sama rõdu, kuhu oma paar totsikut lilledega ritta seada, ennast õhtul toolil kerra tõmmata või siis just päeval päikesesse sirutada.  Minu praegune kodu on Nõmme mändide all. Pikad sirged männitüved ulatavad vabalt mu kodu akendest teisele korrusele sisse piiluma. Nagu targad kaaslased noogutavad nad hommikul tuules. 

Hommikukohv õues....
FullSizeRender.jpg

... ja hommikusöök lastega õues. Või oli see lihtsalt selline pudru kõrvale uimerdamine soojas päikeselaigus...

D78430A2-E5A6-4275-A063-02AEF695296B.JPG

Vahepeal kiire jalutuskäik Nõmme turule ja siis kiirel sammul pisikesele ratturile järgi joostes koju tagasi ....

780B798D-C0FB-4B13-BCD5-1A41E0AF3AC4.JPG
ED4C9930-C75A-42A4-9AF4-B467A9E54588.JPG
Lõunasöök õues

Klaas mõjub alati õues hoopis teisiti kui ruumis sees. Puit mõjub nii maandavalt ja tasakaalustavalt sillerdava ja edeva klaasi kõrval. Üks nagu vana ja väärikas, teine kerge ja elegantne.  Tantsiv ja paljastav.

E1F58EF8-4992-4C3C-9329-6C3C1A071CF7.JPG
88F4E09F-3CB5-4A9F-B820-2B73C2138934.JPG

Järgmisel päeval kappasin ma juba ringi aianduskeskustes ja otsisin uut noosi et rõdule veel viimast lihvi anda. :-)

FE57315F-E85C-433E-86F8-799D85FA9739.JPG
0E42C326-C442-4E8B-85A9-0B30EE46F8A5.JPG
Õhtu möödasaatmine õues.
Jap. Ma nüüd istun siin kuni sügisvihmadeni.  

Onju! 

B1559D72-CB21-4B8D-A415-5447D615D44E.JPG