Uuesti sündinud Habitare

Uuesti sündinud Habitare

Veidi üle nädala on möödas kui Helsingist tagasi jõudsin ja on olnud parajalt aega , et kogu üritus enese jaoks läbi seedida. Lühidat kokkuvõtet on muidugi raske teha, sest olulisi pisiasju, mida võis märgata, oli palju. Sellegi poolest üritan välja tuua põgusa läbilõike Habitarel nähtust, mis mind ennast just kõige enam kõnetas.

Nii korraldajad ise kui ka külastajad ütlesid kui ühest suust, et sellist taset pole Habitare veel kunagi varem maailmale näidanud. Oli selge, et püstitatud on eesmärk tutvustada  Soome disaini ka laiemale avalikkusele väljaspool kodumaad. 

Esimeseks sammuks on mõistagi heade sõprussidemete ja kontaktide loomine.

Üheks messi läbivaks teemaks oli Jaapani  ning Soome ühisprojektide esitlemine. Seda nii disaini ,  tarbekunsti,  tehnolooga, toidukultuuri kui  materjalide osas.

Vaimustus vähesest, mis minu "aias"

 

Minu vaimustus oma uue rõdu suhtes lihtsalt ei taha kuidagi raugeda. Olen peaaegu pool aastat juba vaadanud seda läbi akna ja nüüd viimaks kui on soojad ilma kohale jõudnud, pole enam hetkegi kaotada. Istun ja naudin. Et sätiks siit ja sealt veel veidi. Ja teeks pilti siin päikeselaigus ja seal varjudemängus.... Aga kokkuvõttes on lihtsalt imeline istuda õhtuvaikuses ja kissis silmad päikese poole pöörata. Kuulatada...nuusutada.... õhk on värske ja kohe kohe õitesse mattuv.   

Tegelikult ei vajagi ma midagi rohkemat, kui see sama rõdu, kuhu oma paar totsikut lilledega ritta seada, ennast õhtul toolil kerra tõmmata või siis just päeval päikesesse sirutada.  Minu praegune kodu on Nõmme mändide all. Pikad sirged männitüved ulatavad vabalt mu kodu akendest teisele korrusele sisse piiluma. Nagu targad kaaslased noogutavad nad hommikul tuules. 

Hommikukohv õues....
FullSizeRender.jpg

... ja hommikusöök lastega õues. Või oli see lihtsalt selline pudru kõrvale uimerdamine soojas päikeselaigus...

D78430A2-E5A6-4275-A063-02AEF695296B.JPG

Vahepeal kiire jalutuskäik Nõmme turule ja siis kiirel sammul pisikesele ratturile järgi joostes koju tagasi ....

780B798D-C0FB-4B13-BCD5-1A41E0AF3AC4.JPG
ED4C9930-C75A-42A4-9AF4-B467A9E54588.JPG
Lõunasöök õues

Klaas mõjub alati õues hoopis teisiti kui ruumis sees. Puit mõjub nii maandavalt ja tasakaalustavalt sillerdava ja edeva klaasi kõrval. Üks nagu vana ja väärikas, teine kerge ja elegantne.  Tantsiv ja paljastav.

E1F58EF8-4992-4C3C-9329-6C3C1A071CF7.JPG
88F4E09F-3CB5-4A9F-B820-2B73C2138934.JPG

Järgmisel päeval kappasin ma juba ringi aianduskeskustes ja otsisin uut noosi et rõdule veel viimast lihvi anda. :-)

FE57315F-E85C-433E-86F8-799D85FA9739.JPG
0E42C326-C442-4E8B-85A9-0B30EE46F8A5.JPG
Õhtu möödasaatmine õues.
Jap. Ma nüüd istun siin kuni sügisvihmadeni.  

Onju! 

B1559D72-CB21-4B8D-A415-5447D615D44E.JPG
 

Uute koolituste ja kohtumiste ootel

katariina-info.jpg

Terve suve olen uuesti julgust ja inspiratsiooni kogunud, et alustada sügisel taas oma kodukujunduskursuse läbiviimist. Kuna esimesest üritusest osavõtjate tagasiside oli väga positiivne, siis nüüd astusingi järgmise sammu ja panin paika kuupäeva, mil järgmine kursuseõhtu võiks toimuda. Eile toimumisaega välja välja hõigates ei uskunud, et huvi nii suur võib olla. Aitäh, aitäh, aitäh selle eest, armsad lugejad ja jälgijad!

Meenutus esimesest korrast. Foto: Kristi

Meenutus esimesest korrast. Foto: Kristi

Oma kursust esialgselt planeerima hakates oli üheks minu mõtteks, et tegemist peaks olema väikese grupiga, mis annaks võimaluse väga personaalse ja lähedase kontakti loomisele. Kaksteist inimest ühes grupis tundus selline ülemine piir. Nõnda saaks tekkida parem side kuulajaga ning samal ajal on võimalik pöörata piisavalt tähelepanu võimalikele tekkivatele küsimustele. Samuti on selline grupi suurus ka praeguse toimumiskoha, sisustussalongi Muster ruume arvestades.

Kuna soovijaid tundub praeguse seisuga tulevat rohkem kui kaksteist, siis püüan paika panna ka järgmist kursuse toimumise aega, et huvilistel tekiks võimalus valida, millal oleks neil sobivam tulla.

Samuti käis peast läbi mõte, et kui mõnest Eesti piirkonnast peaks tulema soovijaid ühe grupi jagu, siis saaksin ehk leida võimaluse ka Teile ise lähemale tulla. Seega - kui asute kusagil kaugemal, aga teate, et Teie kandis on veelgi soovijaid, siis andke kirja teel teada ja ehk saame leida võimaluse viia kursus läbi Teile lähemal. Panen lähipäevil ka oma Facebooki lehele selleteemalise küsitluse ning kui olete ise ka Facebookis, siis võite ka seal oma soovist teada anda.

Igal juhul on julgustav ja rõõmustav näha, et inimesi tõesti saadab soov oma kodu veel paremaks ja mugavamaks muuta. Sellest saan ka mina juurde julgust ja rõõmu asjaga tegeleda.

Loodan, et kõikidele osavõtjatele jääb üritusest soe mälestus ning nad leiavad sealt vajalikke mõtteid ja inspiratsiooni!

Peatse kohtumiseni!