Avatud kodukontor

 
 

Tegelikult ma olen kunagi varem ka kirjutanud kodukontoritest ja sellest kuidas ma enda kirjutuslaua taga villastes sokkides sahistan, aga nüüd ma võtaks luubi alla pisut veidi teistsuguse lähenemise. 

Ma ei saa midagi parata, et viimase paari aasta jooksul minu sisemine vajadus avatuse, selguse ja teatud mõttes minimalismi järele üha kasvab. Seda on kindlasti tunda ka minu enda kodus. Jälle rändavad mingid kapikesed ja muu "nidri-nadri" keldrisse oma aega ootama.

Peale hiljutist kolimist on mul küll kõvasti ruumi rohkem, aga ikkagi hoian ruumi lagedana ja komplekteerin oma asju eriti suure hoolega. (Pikka maa on veel ausalt öeldes minna.)

Kodukontor ei eelda alati täiesti omaette ruumi. Hea, kui on ka lihtsalt nurgatagune osa ruumist, aga vot siin on mõtted, kuidas seda suisa elutuppa või magamistuppa integreerida. Ja muidugi rõhutan siinkohal, et eks iga töö iseloom on isesugune ja töötingimuste nõuded erinevad. Siin lihtsalt mõningad ideed,  mis mind ennast inspireerivad.

Allikas: keijserenco.nl

Allikas: keijserenco.nl

Allikas: Home Designing; keijserenco.nl

Allikas: Home Designing; keijserenco.nl

Üks nutikas viis on muuta kirjutuslaud  nö üheks tervikusk kõrgemal asetsevate riiulitega. Kõige lihtsam on seda lahendust kasutada seina niššis , kus saab nii riiulid kui ka kirjutuslaua kinnitada tagant kui ka külgedelt. Sellisel juhul ei pea nuputama välja mööbli kandekonstruktsiooni,  jalgu või muid lahendusi. Tulemus jääb puhas ja minimalistlik. 

Allikas: wooninspiratie.nu

Allikas: wooninspiratie.nu

Ülimisi riiuleid saab raamatute, kaustade või muude vahvate sisustusaksessuaaridega ilmestada. Siinkohal ei tasu lähtuda ainult praktilistest kaalutlustest. Esemeteks riiulitel võivad olla raamitud fotod, toataim vahvas potis, vaasid või dekoratiivsed karbid, kuhu on hea vajalikud kontoritarbed silma alt peita. Ole loominguline! 

Allikas: Home Designing

Allikas: Home Designing

Allikas: Artikkel Leibal.com

Allikas: Artikkel Leibal.com

Allikas: Metricon

Allikas: Metricon

Allikas: fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net

Allikas: fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net

Aktsendi andmiseks ruumis, võib viimistleda nö kirjutuslaua ala  eraldi värvi või materjaliga. Olgu see siis krohv, tapeet, värv või  spoonplaat, kombineerides värve ja materjale ning sidudes neid ülejäänud ruumikujundusega, on tulemus mõnusealt mitmekesine, kuid siiski mitte üldse kirju. 

Allikas: guillermoalvarez.tumblr.com

Allikas: guillermoalvarez.tumblr.com

See on üsna tüüpiline, et elutuppa või magamistuppa jääb ikka selline nurk, kuhu nagu midagi tarka panna ei oska peale raamaturiiuli või kapi. Tegelikult saab selle nurga aga täita vägagi otstarbekalt. 

Allikas: hotel-interior-design-565.blogspot.com

Allikas: hotel-interior-design-565.blogspot.com

Aknaluad töökohana, Allikas: Pinterest

Aknaluad töökohana, Allikas: Pinterest

Allikas: maddesigninterest.blogspot.co.uk

Allikas: maddesigninterest.blogspot.co.uk

Kodukontori võib aga ka sootuks silma alt peita. Täitsa silma alt ära. Hea nädalavahetusel uks enda järel sulgeda. :-) See on hea lahendus, kui on vaja kusagile mahutada printer ja muud tööks vajalikud atribuudid.

Allikas: homestolove.co.nz

Allikas: homestolove.co.nz

Allikas: Pinterest

Allikas: Pinterest

Allikas: artikkel www.archdaily.com

Allikas: artikkel www.archdaily.com

Allikas:  Intagram  

Allikas: Intagram 

Hea lahendust ruumi pooltamiseks näiteks lastetoas ; Allikas: Pinterest

Hea lahendust ruumi pooltamiseks näiteks lastetoas ; Allikas: Pinterest

Kirjutuslaua paiknemine on alati suureks küsimärgiks väikestes ruumides. Näiteks lastetubades. On keeruline määratleda, kas tegemist on siis magamistoa, mängutoa või õppimisalaga. Nii ühte teist kui kolmandat. Hoiab tohutult ruumi kokku, kui integreerida mööbel kohe alguses nii, et üks asi sulab teise sisse. Nõnda muutub üldilme vähem hektiliseks ja vähem silmale koormavaks ning vaba ruumi tekib olulisel määral juurde. 

Kohe alguses saab arvestada panipaikadega mis on ülimalt oluline!

Allikas: www.ombiaombia.wordpress.com

Allikas: www.ombiaombia.wordpress.com

Nii et üks mõnus, organiseeritud ja korras tööpesa, loob kindlasti parema tunde, et sinna taha istet võtta! :)

 

Kodune tööinimene

Minu jaoks on kujunenud kodus olemise üheks positiivseks kaasnähtuseks see, et ma olen palju lugema hakanud. Kohe päris neelama igasuguseid erinevaid raamatuid, artikleid, blogitekste, ajakirju. Ainus, millega ma enam üldse kursis olla ei taha, on päevakajalised uudised meie ajalehtedes ja uudisteportaalides. Kui võrrelda varasema ajaga, siis ma ei teagi ausalt öeldes mitte midagi sellest, mis meie poliitikumaastikul toimub, pole ammu enam kursis kohalike skandaalide ja "hirmus intrigeerivate" paljastustega mujal maailmas. Samas peab aga märkima, et minu silmaring muudel teemadel on märgatavalt avardunud.

Seoses sellega, et olen rohkem jälle kirjutama hakanud ja isegi veidi tööd teha üritanud, olen avastanud, kui tähtis  on omada töönurgakest ka kodus. Kui täpsem olla siis taasavastanud. Isegi kui kodus igapäevaselt kirjatööd ei tee, siis väikest mõttepausi on seal aeg-ajalt ikka mõnus pidada.

Töötamine kodus on kahe otsaga asi. Tegelikult on suhteliselt raske end igapäevaselt laua taha sundida ja lihtsalt VÕTTA aeg seal süvenenult töötamiseks. Tihtipeale võib end päris üksikuna tunda ja saamata (positiivset) tagasisidet, lahtub esialgne suur tuhin üsna kiiresti. Nii ongi salaja saabumas loominguline kriis, laiskus, aja puudus ja muud tuhat vabandust koos vanaduse ja seniilsusega.  Kindel kui esimene sügisene öökülm - tulemata see ei jää.   Teisalt on aga muidugi ka mitmeid eeliseid. Pudru pottide ja pannide juurest pole eriti pikk maa end tööle sättida ja kindlasti ei vaata keegi hindavalt su sassis juukseid või villaseid sokke varba otsas.

Et töö paremini sujuks ja mõte pärituules lendaks, on vajalik endast kõik olenev anda muutmaks töökoht inspireerivaks.

Ärgem alahinnakem siinkohal ka kooliõpilasi, kelle suurem osa päevast, õhtust või ööst möödubki just laua taga.  Võib-olla ongi päevakohane uue õppeaasta alguse puhul ka laste tubadesse värske pilguga sisse piiluda.

Siinkohal veidi inspiratsiooni teistelegi...

Naturaalne valgus on parim asi! Võimaluse korral ikka laud akna juurde! Selline kerge konstruktsiooniga lauake ei võta ruumi ega varjuta valgust.

K: Millest see kahekohaline laud koosneb? V: sahtel,klaas, sahtel, sahtel, klaas,sahtel

Kui sul on puukuur, siis tõenäolislet leiad sealt endale ühe (või mitu) kirjutuslauda  :-)

Kes ütles, et kapis ainult riided käivad? Võivad vabalt käia ka tööinimesed!

Selline redeli-idee on väärt  pisikestes kodudes.

Lihtsam kui lihtsalt lihtne! Geniaalne!!!

Väga lihtsalt võib toa seinale meisterdada ise infotahvli! Eriti tore, kui kasutad sama mustriga kangast, millest kardinad või tapeet.

               Hoiusta oma kaustasid ja muud träni hoopis nii!           Lisapind töötegemiseks on alati teretulnud

Sellist vaadet ei saa muidugi kõik endale lubada, kuid ikkagi.... pildiltki ilus vaadata.

Kitsas ruumis kaks töökohta! NB!Jällegi vahvad stendid seintel!

Rippvalgustid!!! Why not! Quite cool! :-)

Värvid on meie maal ikka totaalselt alahinnatud! MIKS?

Mõeldud tehtud! Vanadus ja seniilsus oodaku veel! Loomingulisus tabab lainena ... peab lihtsalt pliiats käes õiges kohas istuma ja valmis olema!

Ilusat töö-aasta algust!

Pilt: https://elonahome.com