5 olulist asja, mida kardinaid valides silmas pidada

Kardinad täiendavad iga ruumi nii kujunduslikult kui ka funktsionaalselt. Need annavad ruumile juurde pehmust, kontrollivad valgust, varje ning loomulikult lisavad juurde stiili, värvi ning tekstuuri.

Ära kasutamaks kõiki neid nüansse täiel määral on kuus nippi, mida iga kardina valimise ja paigutamise juures peaks silmas pidama.

Ära koonerda kangaga - Kui kasutada kardinat ka ettetõmbamiseks , mitte vaid dekoratiivse külgkardinana, siis pea silmas, et ka ette tõmmatav kardina jääks mõnusalt volti. See tähendab, et vajad umbes kahekordselt rohkem kanga laiust, kui on akna tegelik laius.  Vastasel juhul jääb kardin ette tõmmatuna sirge ja kaotab poole oma dekoratiivsusest.

Allikas:Garant.nu

Allikas:Garant.nu

 

Anna kardinale ruumi ka külgedel maksimaalselt  - Ühest küljest lood nõnda visuaalselt efekti nagu oleks aken märksa laiem (ka siis kui kardinad on akna eest külgedele tõmmatud), kuid teisest küljest annad kangal võimaluse rohkem mõjule pääseda. Kardinapuu või siini valikult arvesta pikkuseks rohkem akna ava laius!

Kardinapuu paigalda võimalikult kõrgele - mida kõrgemal on kardinapuu, seda kõrgem näib ka aken.

Allikas: lilaliv.ch

Allikas: lilaliv.ch

Ära jäta kardinat akna ees liiga lühikeseks -  Kõige stiilsem on kardin jätta võimalikult pikaks. Et vältida tolmu kogunemist kardinavoltidesse, siis heaks tavaks on jätta 1,5 - 2 cm põranda pinnast kõrgemale. Juhul, kui akana ees on näiteks kirjutuslaud või mõni muu mööbliese, siis tasub pigem kaaluda roomakardina või ruloo paigaldamist enne, kui lühema kardina kasuks.

Vali sobiv kangas - Mõtle läbi, milline on kardina funktsioon. Lisaks stiilile peab kardin vastama nõuetele, mida on antud ruumil vaja täita. Kas aknakate peaks olema pimendav ja läbipaistmatu. Kas peaks olema ka võimalus varjata keskpäevast või õhtupäikest.  Stiili poolest peaks see sobituma ruumi ülejäänud konteksti - kasuta õhulist  puuvillast või linast kangast, kui soovid kerget ja õhulist üldmuljet. Raskemaid kangaid sellisel juhul, kui täiendamist vajab klassikaline stiil.

Allikas: budgetblinds.com

Allikas: budgetblinds.com

 

 

Avatud kodukontor

 
 

Tegelikult ma olen kunagi varem ka kirjutanud kodukontoritest ja sellest kuidas ma enda kirjutuslaua taga villastes sokkides sahistan, aga nüüd ma võtaks luubi alla pisut veidi teistsuguse lähenemise. 

Ma ei saa midagi parata, et viimase paari aasta jooksul minu sisemine vajadus avatuse, selguse ja teatud mõttes minimalismi järele üha kasvab. Seda on kindlasti tunda ka minu enda kodus. Jälle rändavad mingid kapikesed ja muu "nidri-nadri" keldrisse oma aega ootama.

Peale hiljutist kolimist on mul küll kõvasti ruumi rohkem, aga ikkagi hoian ruumi lagedana ja komplekteerin oma asju eriti suure hoolega. (Pikka maa on veel ausalt öeldes minna.)

Kodukontor ei eelda alati täiesti omaette ruumi. Hea, kui on ka lihtsalt nurgatagune osa ruumist, aga vot siin on mõtted, kuidas seda suisa elutuppa või magamistuppa integreerida. Ja muidugi rõhutan siinkohal, et eks iga töö iseloom on isesugune ja töötingimuste nõuded erinevad. Siin lihtsalt mõningad ideed,  mis mind ennast inspireerivad.

Allikas: keijserenco.nl

Allikas: keijserenco.nl

Allikas: Home Designing; keijserenco.nl

Allikas: Home Designing; keijserenco.nl

Üks nutikas viis on muuta kirjutuslaud  nö üheks tervikusk kõrgemal asetsevate riiulitega. Kõige lihtsam on seda lahendust kasutada seina niššis , kus saab nii riiulid kui ka kirjutuslaua kinnitada tagant kui ka külgedelt. Sellisel juhul ei pea nuputama välja mööbli kandekonstruktsiooni,  jalgu või muid lahendusi. Tulemus jääb puhas ja minimalistlik. 

Allikas: wooninspiratie.nu

Allikas: wooninspiratie.nu

Ülimisi riiuleid saab raamatute, kaustade või muude vahvate sisustusaksessuaaridega ilmestada. Siinkohal ei tasu lähtuda ainult praktilistest kaalutlustest. Esemeteks riiulitel võivad olla raamitud fotod, toataim vahvas potis, vaasid või dekoratiivsed karbid, kuhu on hea vajalikud kontoritarbed silma alt peita. Ole loominguline! 

Allikas: Home Designing

Allikas: Home Designing

Allikas: Artikkel Leibal.com

Allikas: Artikkel Leibal.com

Allikas: Metricon

Allikas: Metricon

Allikas: fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net

Allikas: fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net

Aktsendi andmiseks ruumis, võib viimistleda nö kirjutuslaua ala  eraldi värvi või materjaliga. Olgu see siis krohv, tapeet, värv või  spoonplaat, kombineerides värve ja materjale ning sidudes neid ülejäänud ruumikujundusega, on tulemus mõnusealt mitmekesine, kuid siiski mitte üldse kirju. 

Allikas: guillermoalvarez.tumblr.com

Allikas: guillermoalvarez.tumblr.com

See on üsna tüüpiline, et elutuppa või magamistuppa jääb ikka selline nurk, kuhu nagu midagi tarka panna ei oska peale raamaturiiuli või kapi. Tegelikult saab selle nurga aga täita vägagi otstarbekalt. 

Allikas: hotel-interior-design-565.blogspot.com

Allikas: hotel-interior-design-565.blogspot.com

Aknaluad töökohana, Allikas: Pinterest

Aknaluad töökohana, Allikas: Pinterest

Allikas: maddesigninterest.blogspot.co.uk

Allikas: maddesigninterest.blogspot.co.uk

Kodukontori võib aga ka sootuks silma alt peita. Täitsa silma alt ära. Hea nädalavahetusel uks enda järel sulgeda. :-) See on hea lahendus, kui on vaja kusagile mahutada printer ja muud tööks vajalikud atribuudid.

Allikas: homestolove.co.nz

Allikas: homestolove.co.nz

Allikas: Pinterest

Allikas: Pinterest

Allikas: artikkel www.archdaily.com

Allikas: artikkel www.archdaily.com

Allikas:  Intagram  

Allikas: Intagram 

Hea lahendust ruumi pooltamiseks näiteks lastetoas ; Allikas: Pinterest

Hea lahendust ruumi pooltamiseks näiteks lastetoas ; Allikas: Pinterest

Kirjutuslaua paiknemine on alati suureks küsimärgiks väikestes ruumides. Näiteks lastetubades. On keeruline määratleda, kas tegemist on siis magamistoa, mängutoa või õppimisalaga. Nii ühte teist kui kolmandat. Hoiab tohutult ruumi kokku, kui integreerida mööbel kohe alguses nii, et üks asi sulab teise sisse. Nõnda muutub üldilme vähem hektiliseks ja vähem silmale koormavaks ning vaba ruumi tekib olulisel määral juurde. 

Kohe alguses saab arvestada panipaikadega mis on ülimalt oluline!

Allikas: www.ombiaombia.wordpress.com

Allikas: www.ombiaombia.wordpress.com

Nii et üks mõnus, organiseeritud ja korras tööpesa, loob kindlasti parema tunde, et sinna taha istet võtta! :)

 

Profinipid: kuidas valida vaipa?

Profinipid: kuidas valida vaipa?

Milline on vaipkatte funktsioon?

"Kuigi esialgu võib tunduda, et vaip lihtsalt täiendab interjööri ja muudab hubasemaks selle, siis tegelikult on veel päris mitu nüanssi, mille poolest vaip praktiline on," räägib Kalda.

*Soe jala all - kui tegemist on ruumidega, kus on külmad põrandad, siis vaip on asendamatu abimees.

*Heliisolatsioon - majades, kus vahelaed on hästi heli läbilaskvad, aitab vaipkate veidi samme summutada. Mürasummutamise efekt võib olla ka ruumides, mis on ülearu suured ja avarad ning kipuvad kajama.

Uute koolituste ja kohtumiste ootel

katariina-info.jpg

Terve suve olen uuesti julgust ja inspiratsiooni kogunud, et alustada sügisel taas oma kodukujunduskursuse läbiviimist. Kuna esimesest üritusest osavõtjate tagasiside oli väga positiivne, siis nüüd astusingi järgmise sammu ja panin paika kuupäeva, mil järgmine kursuseõhtu võiks toimuda. Eile toimumisaega välja välja hõigates ei uskunud, et huvi nii suur võib olla. Aitäh, aitäh, aitäh selle eest, armsad lugejad ja jälgijad!

Meenutus esimesest korrast. Foto: Kristi

Meenutus esimesest korrast. Foto: Kristi

Oma kursust esialgselt planeerima hakates oli üheks minu mõtteks, et tegemist peaks olema väikese grupiga, mis annaks võimaluse väga personaalse ja lähedase kontakti loomisele. Kaksteist inimest ühes grupis tundus selline ülemine piir. Nõnda saaks tekkida parem side kuulajaga ning samal ajal on võimalik pöörata piisavalt tähelepanu võimalikele tekkivatele küsimustele. Samuti on selline grupi suurus ka praeguse toimumiskoha, sisustussalongi Muster ruume arvestades.

Kuna soovijaid tundub praeguse seisuga tulevat rohkem kui kaksteist, siis püüan paika panna ka järgmist kursuse toimumise aega, et huvilistel tekiks võimalus valida, millal oleks neil sobivam tulla.

Samuti käis peast läbi mõte, et kui mõnest Eesti piirkonnast peaks tulema soovijaid ühe grupi jagu, siis saaksin ehk leida võimaluse ka Teile ise lähemale tulla. Seega - kui asute kusagil kaugemal, aga teate, et Teie kandis on veelgi soovijaid, siis andke kirja teel teada ja ehk saame leida võimaluse viia kursus läbi Teile lähemal. Panen lähipäevil ka oma Facebooki lehele selleteemalise küsitluse ning kui olete ise ka Facebookis, siis võite ka seal oma soovist teada anda.

Igal juhul on julgustav ja rõõmustav näha, et inimesi tõesti saadab soov oma kodu veel paremaks ja mugavamaks muuta. Sellest saan ka mina juurde julgust ja rõõmu asjaga tegeleda.

Loodan, et kõikidele osavõtjatele jääb üritusest soe mälestus ning nad leiavad sealt vajalikke mõtteid ja inspiratsiooni!

Peatse kohtumiseni!