Avatud kodukontor

 
 

Tegelikult ma olen kunagi varem ka kirjutanud kodukontoritest ja sellest kuidas ma enda kirjutuslaua taga villastes sokkides sahistan, aga nüüd ma võtaks luubi alla pisut veidi teistsuguse lähenemise. 

Ma ei saa midagi parata, et viimase paari aasta jooksul minu sisemine vajadus avatuse, selguse ja teatud mõttes minimalismi järele üha kasvab. Seda on kindlasti tunda ka minu enda kodus. Jälle rändavad mingid kapikesed ja muu "nidri-nadri" keldrisse oma aega ootama.

Peale hiljutist kolimist on mul küll kõvasti ruumi rohkem, aga ikkagi hoian ruumi lagedana ja komplekteerin oma asju eriti suure hoolega. (Pikka maa on veel ausalt öeldes minna.)

Kodukontor ei eelda alati täiesti omaette ruumi. Hea, kui on ka lihtsalt nurgatagune osa ruumist, aga vot siin on mõtted, kuidas seda suisa elutuppa või magamistuppa integreerida. Ja muidugi rõhutan siinkohal, et eks iga töö iseloom on isesugune ja töötingimuste nõuded erinevad. Siin lihtsalt mõningad ideed,  mis mind ennast inspireerivad.

Allikas: keijserenco.nl

Allikas: keijserenco.nl

Allikas: Home Designing; keijserenco.nl

Allikas: Home Designing; keijserenco.nl

Üks nutikas viis on muuta kirjutuslaud  nö üheks tervikusk kõrgemal asetsevate riiulitega. Kõige lihtsam on seda lahendust kasutada seina niššis , kus saab nii riiulid kui ka kirjutuslaua kinnitada tagant kui ka külgedelt. Sellisel juhul ei pea nuputama välja mööbli kandekonstruktsiooni,  jalgu või muid lahendusi. Tulemus jääb puhas ja minimalistlik. 

Allikas: wooninspiratie.nu

Allikas: wooninspiratie.nu

Ülimisi riiuleid saab raamatute, kaustade või muude vahvate sisustusaksessuaaridega ilmestada. Siinkohal ei tasu lähtuda ainult praktilistest kaalutlustest. Esemeteks riiulitel võivad olla raamitud fotod, toataim vahvas potis, vaasid või dekoratiivsed karbid, kuhu on hea vajalikud kontoritarbed silma alt peita. Ole loominguline! 

Allikas: Home Designing

Allikas: Home Designing

Allikas: Artikkel Leibal.com

Allikas: Artikkel Leibal.com

Allikas: Metricon

Allikas: Metricon

Allikas: fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net

Allikas: fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net

Aktsendi andmiseks ruumis, võib viimistleda nö kirjutuslaua ala  eraldi värvi või materjaliga. Olgu see siis krohv, tapeet, värv või  spoonplaat, kombineerides värve ja materjale ning sidudes neid ülejäänud ruumikujundusega, on tulemus mõnusealt mitmekesine, kuid siiski mitte üldse kirju. 

Allikas: guillermoalvarez.tumblr.com

Allikas: guillermoalvarez.tumblr.com

See on üsna tüüpiline, et elutuppa või magamistuppa jääb ikka selline nurk, kuhu nagu midagi tarka panna ei oska peale raamaturiiuli või kapi. Tegelikult saab selle nurga aga täita vägagi otstarbekalt. 

Allikas: hotel-interior-design-565.blogspot.com

Allikas: hotel-interior-design-565.blogspot.com

Aknaluad töökohana, Allikas: Pinterest

Aknaluad töökohana, Allikas: Pinterest

Allikas: maddesigninterest.blogspot.co.uk

Allikas: maddesigninterest.blogspot.co.uk

Kodukontori võib aga ka sootuks silma alt peita. Täitsa silma alt ära. Hea nädalavahetusel uks enda järel sulgeda. :-) See on hea lahendus, kui on vaja kusagile mahutada printer ja muud tööks vajalikud atribuudid.

Allikas: homestolove.co.nz

Allikas: homestolove.co.nz

Allikas: Pinterest

Allikas: Pinterest

Allikas: artikkel www.archdaily.com

Allikas: artikkel www.archdaily.com

Allikas:  Intagram  

Allikas: Intagram 

Hea lahendust ruumi pooltamiseks näiteks lastetoas ; Allikas: Pinterest

Hea lahendust ruumi pooltamiseks näiteks lastetoas ; Allikas: Pinterest

Kirjutuslaua paiknemine on alati suureks küsimärgiks väikestes ruumides. Näiteks lastetubades. On keeruline määratleda, kas tegemist on siis magamistoa, mängutoa või õppimisalaga. Nii ühte teist kui kolmandat. Hoiab tohutult ruumi kokku, kui integreerida mööbel kohe alguses nii, et üks asi sulab teise sisse. Nõnda muutub üldilme vähem hektiliseks ja vähem silmale koormavaks ning vaba ruumi tekib olulisel määral juurde. 

Kohe alguses saab arvestada panipaikadega mis on ülimalt oluline!

Allikas: www.ombiaombia.wordpress.com

Allikas: www.ombiaombia.wordpress.com

Nii et üks mõnus, organiseeritud ja korras tööpesa, loob kindlasti parema tunde, et sinna taha istet võtta! :)

 

Bali

 

Selle aasta varakevade reisisihtkoht oli Bali.

Miski kummastas selle koha peale mõeldes. Aga samas tekitas ka pelgust, sest see viimasel ajal tundub olevat nagu moekas sihtkoht. Selle mõtte peale ma muidugi parema meelga liiguks just vastassuunas. Aga ometi sai see reis ette võetud.

Balil just kui õhk väreleks ja .... laulaks. Mingi sõnulseletamatu palve on sinu kohal. Minu elamus oli seal erakordne. Ma õppisin uskuma. Ja sain tunda, mida tähendab olla avatud, lasta minna, hoida ennast ja tajuda , et kõige tähtsam ongi see seletamatu "nupp" sinu sees, mis käivitab südame, mis annab stiimuli ärkamiseks, liikumiseks, armastamiseks, pettumisteks, andestamiseks, kuulamiseks hukkamõistuta.

SUmberkima Hill

Mina õppisin kuulama lõpuks südamega.

Ujudes soojas vees läbi sina, oli minu suul palve ja südames kergus. Kirjeldamatu uute hetkede ja tunnete tajumine. See äratas mind....võis siis just vastupidi, suigutas unne, aga õpetas vetel kõndima.

Horisont, mis mind päikesetõusuga igal hommikul piiras, andis pikaks, kuumaks ja uniseks päevaks loa. Päevad olid täis ujumist, lugemist, vestluseid ning aeg-ajalt silmade sulgemist. Sulgemist just sellepärast, et saabus rahu. Rahu tõi kergendusest pisarad.

Vot selline huvitav kogemus. 

Muidugi ei puudunud kõige selle juures imemaitsev Bali köök, massaaž, kunst ning päikesetervitused.

 

Saare põhjapoolses tipus on pisike koht nimega Sumberkima Hill

Minu kompromiss Balile minekus seisnes selles, et ma ei lähe kõige turistrikkamasse kohta. Just vastupidi . Ehk õnnestub leida avastamata maa. Koht, kus pole iga kolmas eestlane veel käinud ja hordides kaabudega higiseid turiste ei piira mu ukseesist.

Leidsin!

Saare põhjapoolses tipus on pisike koht nimega Sumberkima Hill. Imeline peidetud aare. Vaatega mägedele, orgudele, päikese tõusudele ja loojangutele. Vapustavalt hea pisikese restoraniga, mis lubas olla oma kodu lähedal ning nautida rikkalikku hommiku- või õhtusööki vaid paarikümne sammu kaugusel. Restorani vaade oli selline idüll, et seda tulid vaatama isegi eksinud rändurid.

Kõige vahvam oli selle juures aga muidugi majutus. Olles eriti huvitunud just sisekujundusest, siis leidsin, et nõnda erineva stiiliga villad ühe mäeahelikul on eriti vahva kombinatsioon tulemaks vastu erinevatele külastajate soovidele.

Sumberkima Hill
Sumberkima Hill
                                         Sisehoovi avatud vannituba

                                         Sisehoovi avatud vannituba

Sumberkima Hill

Mina ise olin imearmsas ühe magamistoa, elutoa ja avatud sisehoovis oleva vannitoaga majakeses. Kõrval veidi allapoole astudes oli moodne betoonvilla, mis kummalisel kombel sulandus nii äraütlemata hästi eksterjööri. Betoonist villade arhitektiks on Indoneesi päritoluga mees, kes püüab just kombineerida modernset ja minimalistlikku arhitektuuri askeetliku sisustusega. Olin vaimustuses. Kohalik puit nimega ironwood on täiesti ebamaiselt kauni värvi- ja mustrivarjundiga. Selle kasutamine detailides lummas täielikult.

Sumberkima Hill
Sumberkima Hill
Tähelepanelik ja peen lähenemine igas ruumis , jättes siiski ruumi külalise isiklikule maitsele,  oli läbivaks jooneks kõikides villades.
                                                   Söögilaua tasapind

                                                   Söögilaua tasapind

Kohalik puit nimega ironwood on täiesti ebamaiselt kauni värvi- ja mustrivarjundiga
                              Betoontrepi astmed kaetud õhukese puitlauaga

                              Betoontrepi astmed kaetud õhukese puitlauaga

IMG_6205.JPG
IMG_6206.JPG

 

Teisel pool mäe küljel oli veidi rustikaalsem villa, mis oma olemuselt jättis ka küllaltki kerge mulje, kuid läbimõeldud detailide kasutamine peaks silmad ette tegema nii mõnelegi võõrastemaja omanikule.

Tähelepanelik ja peen lähenemine igas ruumis , jättes siiski ruumi külalise isiklikule maitsele,  oli läbivaks jooneks kõikides villades.

Selgus, et kogu selle kompleksi kujundajateks on Hollandi päritoluga abielupaar, kelle head kompositsioonitaju ja maitsekat materjalikasutust igas külalistemajas tunda oli. Äärmiselt külalislahked ja sõbralikud inimesed, kes tõepoolest oma külaliste eest hästi hoolt kannavad.

Mul oli õnne ka külastada nende enda elumaja , mida nad kasutavad seal viibides. Kahtlemata oli seal näha veelgi enam detaile ja julgemaid nüansse, mis tõestasid taas kord, et bali käsitöömeistrid ja kunstnikud on hoopis teisest puust kui see millega me siin Eestis harjunud oleme.

                                                    Avatud õueala

                                                    Avatud õueala

IMG_6207.JPG

Ma oleks Denpasari  või Ubudi turul vähemalt kolm nikerdustega uksepaneeli ja viis ülielusuurust maali oma kohvrisse toppinud, kui see vähegi oleks võimalik olnud.

Sumberkima oli minu puhkuse jaoks ideaalne koht. Kaugel kõigest. Ubudi, kuhu ühel päeval rändasin, kestis sõit neli tundi, kuid minu jaoks polnud see ületamatu takistus. Ilmselt oleks võibolla võinud veeta ühe öö Ubudis, et oleks olnud aega seal ka järgmisel päeval jalutada ning kaks pikka sõitu poleks jäänud ühele päevale.

Igatahes on kunstigaleriid, ehtepoed väärt külastamist.

                                                   Ubudi tänavatel

                                                   Ubudi tänavatel

meti kuumus ja müra, mis linnas valitses pani mind ka üpris ruttu oma Sumberkima mägede vahele tagasi igatsema.

Sumberkimas oli võimalik laenutada rolleri ja kümnekonna minuti jooksul jõuda alla randa, kus toimetasid sukeldumisõpetajad ja varustuse pakkujad.  Mina kui basseiniarmastaja ei tihanud merevette minna. Lained olid suured ja põhi kadus kiiresti. Ujusin vaikselt basseinis, mis ulatus oru kohale ja jälgisin, kuidas alt metsast kostus kohalike kellade helinat. Päike vajus ja metsade viir mägedes muutus aina tumedamaks. Pimeduse saabudes igal ööl oli taevas täis vaikivat äikest. Ainult tohutud sähvatused ookeani kohal.

DFDA7757-3906-46CE-8EF5-0A2BDDDB7E45.JPG

See andis märku, et on aeg sumedas soojuses õhtusöögiks....

 

                                                       Joogaklass

                                                 Massaaž vaatega

                                                 Massaaž vaatega

                                                    Hommikukohvi

                                                    Hommikukohvi

Rustikaalsem villa, mis oma olemuselt jättis ka küllalti kerge mulje, kuid detailid olid erakordselt läbimõeldud
Terrass

Terrass

IMG_6212.JPG
IMG_6213.JPG
IMG_6162.JPG
C23F95E5-2B7E-45E1-8A42-76355AC99AAA.JPG

Ma lähen sinna veel kunagi. Ma kindlasti lähen....

Pildid erakogust

 

Profinipid: kuidas valida vaipa?

Profinipid: kuidas valida vaipa?

Milline on vaipkatte funktsioon?

"Kuigi esialgu võib tunduda, et vaip lihtsalt täiendab interjööri ja muudab hubasemaks selle, siis tegelikult on veel päris mitu nüanssi, mille poolest vaip praktiline on," räägib Kalda.

*Soe jala all - kui tegemist on ruumidega, kus on külmad põrandad, siis vaip on asendamatu abimees.

*Heliisolatsioon - majades, kus vahelaed on hästi heli läbilaskvad, aitab vaipkate veidi samme summutada. Mürasummutamise efekt võib olla ka ruumides, mis on ülearu suured ja avarad ning kipuvad kajama.

Uute koolituste ja kohtumiste ootel

katariina-info.jpg

Terve suve olen uuesti julgust ja inspiratsiooni kogunud, et alustada sügisel taas oma kodukujunduskursuse läbiviimist. Kuna esimesest üritusest osavõtjate tagasiside oli väga positiivne, siis nüüd astusingi järgmise sammu ja panin paika kuupäeva, mil järgmine kursuseõhtu võiks toimuda. Eile toimumisaega välja välja hõigates ei uskunud, et huvi nii suur võib olla. Aitäh, aitäh, aitäh selle eest, armsad lugejad ja jälgijad!

Meenutus esimesest korrast. Foto: Kristi

Meenutus esimesest korrast. Foto: Kristi

Oma kursust esialgselt planeerima hakates oli üheks minu mõtteks, et tegemist peaks olema väikese grupiga, mis annaks võimaluse väga personaalse ja lähedase kontakti loomisele. Kaksteist inimest ühes grupis tundus selline ülemine piir. Nõnda saaks tekkida parem side kuulajaga ning samal ajal on võimalik pöörata piisavalt tähelepanu võimalikele tekkivatele küsimustele. Samuti on selline grupi suurus ka praeguse toimumiskoha, sisustussalongi Muster ruume arvestades.

Kuna soovijaid tundub praeguse seisuga tulevat rohkem kui kaksteist, siis püüan paika panna ka järgmist kursuse toimumise aega, et huvilistel tekiks võimalus valida, millal oleks neil sobivam tulla.

Samuti käis peast läbi mõte, et kui mõnest Eesti piirkonnast peaks tulema soovijaid ühe grupi jagu, siis saaksin ehk leida võimaluse ka Teile ise lähemale tulla. Seega - kui asute kusagil kaugemal, aga teate, et Teie kandis on veelgi soovijaid, siis andke kirja teel teada ja ehk saame leida võimaluse viia kursus läbi Teile lähemal. Panen lähipäevil ka oma Facebooki lehele selleteemalise küsitluse ning kui olete ise ka Facebookis, siis võite ka seal oma soovist teada anda.

Igal juhul on julgustav ja rõõmustav näha, et inimesi tõesti saadab soov oma kodu veel paremaks ja mugavamaks muuta. Sellest saan ka mina juurde julgust ja rõõmu asjaga tegeleda.

Loodan, et kõikidele osavõtjatele jääb üritusest soe mälestus ning nad leiavad sealt vajalikke mõtteid ja inspiratsiooni!

Peatse kohtumiseni!

Joonistatud linn

IMG_0436

IMG_0436

Ma olen juba nii pikka aega seda reisi oma peopeal hoidnud. Jätnud ainult enda jaoks. Hoidnud seda puutumatuna. Just nagu oleksin käinud teistele tundmatul ja avastamata kohas. Nii see muidugi üldiselt pole. On ainult minu jaoks.Pidin sõitma tuhandeid kilomeetreid, et jõuaksin iseenda juurde ja saaksin enda kõrval vaikides istuda. Lihtsalt. Tormamata, kella vaatamata, hoomates samal hetkel nii aega kui selle olematust.

Nende soovidega jõudsin hilisõhtul oma väikese kohvriga Santorini pisikesse lennujaama.  Kuumus tabas lennuki uksel juba.

„Lõunamaa kuumus,“ mõtlesin mina.

Esimesed hetked.

Lennujaamas oli mul piinlik, et ainukesena olin tulnud käsipagasiga ning varjusin teiste kohvriootajate ridadesse, et mitte esimesena terminalist väljuda. Kui pagasilint järsult naksatades liikuma hakkas ja sinised, punased, kirjud kuubikud sellele rõõmsalt ilmusid, hiilisin esimeste rahulolevate turistidega koos väljapääsu suunas.

Transfeer-buss sõidutas meid laiali hotellidesse. Mul polnud mingisugust ettekujutust ega lootust oma hotelli või toa osas, sest olin valinud kõige odavama ning eeldasin, et vast vähemalt elementaarsed mugavused on olemas.

Viimane hotell, kus peatusime , oli minu oma. Vaid mõned üksikud inimesed olid veel jäänud ja nad tormasid kohe oma kohvreid bussi kõhu alt välja kangutama. Ootasin jälle veidi. Kuigi kellaaeg oli hiline, tervitas meid hotelli juhataja ja peale check in´i juhatas ta mind viimasena minu toa ukseni. Asetades viisakalt mu koti ukse kõrvale teatas reipalt info hommikusüügi kohta ning lahkudes lausus viisakalt: „Good night!“

Aed oli algava suve lõhna täis. Hoopis teistsugust kui Eestis. Täiesti isemoodi tajutavat ja erilist.

„Lõunamaa lõhnad“, mõtlesin mina.

Ma ei tahtnudki võtit keerata ega seda alanud puhkust alanuks kuulutada. Seisin kompsuga endiselt ukse taga ja vaatasin ringi. Hotell oli mitmetasandiline, mäe jalamil ja umbes kilomeeter eemal ranna promenaadist, mis taamal all säras ja oma õhtumeeleolu nautis. Igasse tuppa oli eraldi uks aiast. Kuldne number uksel. Iga ukseni viis väike kividest sillutatud ja lilledest ääristatud, valgustatud rada. Eemal kumas salapärasena tunduv bassein oma kutsuvas valguses...

Keerasin võtit ja astusin sisse. Panin tule põlema ja uurisin tuba.

See oli avatud ruum, millel suur terrassiuks vaatas otse vastu. Paremal pool lai voodi ja vasakul pool avatud vannitoanurk. Vann. Imeline! Rohkem polnudki midagi vaja. Tirisin kotist välja esmalt vajaliku träni ja mõne hetke pärast olin juba voodis. Silmad kinni. Tänades kõike. Oodates hommikut.

Esimene Santorini  öö ja uni rullus minust üle oma rammestunud kuumuse ja lõhnadega.

  1. päev

Hommikul äratasid mind mingid kummalised linnud, kes terrassil laulsid.  Lihtsalt lamasin üle mõistuse kaua. Kusagile ei pea minema, midagi ei pea tegema, keegi ei nõua süüa ega juua. Ei pane telekat mängima ega käivita mingit mängurongi.

Täna on emadepäev.... ma olen siin ka ema. Õnnelik ema. Uhke ema. Emadepäev ongi ju emadele. Loodan, et lapsed mõistavad. Ehk... Ma usun, et mõistavad.

Ei taha rääkida ega kuulata.  Olen tasa.

  1. Päev

Lummav väike Santorini. Minu väike julgustükk ja unistus.

Minu ees loksub taldrikus kalasupp ja paar sammu eemal loksub Vahemeri. Pole veel jalgu sinna sisse pannud.

Kui oled õnnelik, siis on sind ikka kohutavalt lihtne armastada. Aga kust peaks tulema su õnn, kui sind ei armastata? Kui oled nukker, tulevad su juurde need , kes tahavad sind parandada. Parandamisvajadusega inimesed vajavad aga ise ka parandamist. Ja kui see vajadus lõpuks ilmsiks tuleb, siis on nähagi vaid kaks katkist, kes teineteist edasi tahes või tahtmata lõhuvad. Nii on lihtsalt.

Seega tuleb õppida ennast armastama, peab õppima iseendaga jagama, olema iseenda sõber ja julgustaja.

Et mis asi on unistus... Kas miski, millest ma tegelikult mitte midagi tegelikult ei teagi?

Unistamine millestki, mida ma ju tegelikult ei tunne ja mitte kunagi enda omaks pidada ei saa? Või saan? Kui see on vaid mu unistus?

Tekivad imelikud mõtted unistamise teemadel.

Homme on pikk ekskursioonipäev.

  1. päev

"Kirjutan nüüd sulle viimaks.

Olen siin imelises Oia linnas. Hing kinni. Valgusest pimestatud. Maailmakuulsas päikeseloojangulinnas. Ma ei jää siia täna loojangut ootama. Oleme Santorini saare ringreisil. Külastasime imeilusat kohta, kuhu on rajatud veinitehas. Olin purjus ilma veinita. Joobunud vaadetest, mis 360 kraadi ulatuses mind piirasid.

Io

Io

Pärastlõunal jõudsime Oia linna ja meil on aega siin kolm tundi omapead jalutada.

Külastan kõikvõimalikke poekesi ja galeriisid. Ostsin ühe siinse kunstniku pisikese akvarellmaali. Käin mööda valgeid tänavaid ja lohistan käsi müüridel ja maja seintel.

Astusin sisse ühte pisikesse raamatukauplusesse ja veetsin seal päris kaua aega. Ostsin ühe M. Twain ´i lühijutu raamatu sulle mõeldes.

Nüüd põikasin ühte restorani ja minu õnneks vabanes sel hetkel just kahene laud terrassi piirdeaia ääres, vaatega otse sinisele kuplile ja merele.

Selline vabanemine. Sellistel hetkedel ma mõtlen sinust.

Kaasa toodud raamatu lugemine on mind tugevalt mõjutanud terve päeva ja pannud mõtlema armastuse muutumise teemal. Kas see lihtsalt juhtub või on see enesepett?  Või on see vale enese ees? Kas see on siis armastus ja kas armastus pole seotud mingist otsast aususe, sõpruse ja põhimõtte leidmise ja/ või otsimisega? Ilmselt tuleb ühel hetkel endale tunnistada kas talud seda või mitte. Kas oled siis aus enese ees või mitte. Või on armastus hoopis vajadus kellegi olemasolu ja (sulle) kuuluvuse järgi? Või kuhu taandub üldse armastus kui kõik muu on üks suur...

Äkki oled sina hoopis mulle midagi õpetamas....mitte mina sulle nagu oleme alati arvanud...

Mina kasvan iga päevaga. Viitsid üldse enam kasta? Ulatad kastma? Või olen oma elu ümber nii läbimatu džungli loonud, et ükski hing sellesse kätt torgata ei taha. Sina , kes sa algul alati paljakäsi ja -jalu tormad ette vaatamata, tardud juba poolel teel ja hakkad kiruma mind, et tulid. Aga valik oli sinu ju... Või on see hoopis vastupidi!?

Andesta, et tuli selline täiesti segane kiri. Olen kuumenenud üle päikesest ja sellest vaatest siin kohvikus.

Hakkan varsti bussi poole jalutama ja panen kirja posti.

Ootan juba oma õhtust mohiitot ja raamatu lõpetamist.

Palavate tervitustega"

  1. päev

Hommikusööki pakutakse iga päev väliterrassil. Lihtne aga maitsev. Minu lemmikuks on kujunenud mingi kreeka kohupiim, mida juba mitmendat päeva igal hommikul naudinguga mugin. Lisaks kohv ja paar võileiba kohaliku magusa tomatiga.

Peaaegu nädala jagu nõnda toitudes ma tunnen kui kergeks ja virgeks muutub minu organism. Enesele üllatusena mõtlen, et minu päevast on kadunud  kogu mõttetu näksimine ja igavusest/stressist/külmatundest õgimine. Iga päev peale hommikust päevitamist ja lugemist, valin pärstlõunal välja ühe restorani veepiiri ääres ja tellin midagi huvitavat, mida saadab alati külm valge vein. Rohkem ma päeva jooksul ei söögi. Lihtsalt pole vajadust ega ka soovi. Näiteks mitte kordagi nelja päeva jooksul pole söönud midagi magusat. Minu puhul väga ebatavaline.

On väga terve tunne.

Minu kõik  päevad on sarnase plaaniga. Hommikusöök hotelli terrassil.  Peale seda jalutan oma kohviga basseini äärde lugema. Tunnike hiljem panen end valmis ja jalutan alla linna. Käin raamatupoes/postkontoris ja seejärel otsin endale mere ääres koha , kus päikest võtta. Kolm tundi hiljem asutan end minekule, et leida restoran. Pooletist tundi kestab lõunasöök, sest samal ajal naudin vaadet ja kirjutan või loen.

Peale seda jalutan poodides ja seejärel sean sammud hotelli poole tagasi. Varased õhtutunnid võtan vastu vannis raamatut lugedes. Vann ajab kusagilt põhja alt läbi ja vesi niriseb tasakesi põrandas oleva päikesepaistes laiutava trapi poole, kuid isegi see ei sega mind. (Üritan meeles hoida, et hotelli juhatajale seda mainida. Võibolla on järgmised kliendid pretensioonikamad.) Lasen aga kuuma vett juurde ja mõnulen. Õhtu pimeduses (mis saabus juba kell kaheksa) istun taas basseini ääres ja vahin musta taevast.

Alles ma sealt siia linnutiivul laskusin... Siia väikesele, öisel ajal vist kõige pimedamale saarele.

Kõik on selge, kõik on klaar. Minu elu sai uued mõõtmed.

Hiljem...

Kummaline on vaadata paare, kes koos on siia reisinud... Kas ei peaks olema nii, et saabud siia oma naisega. Armastad ja hoiad käest kinni. Jood veini ja räägid asjadest, millest teil kodus pole aega rääkida? Õhtust hommikuni kuni jälle uinute ja ärkate, et päikese kätte minna!? Ma pole siiani veel ühtegi sellist paari näinud. Mitte ühtegi. Kus nad kõik on????  Olen ma pimestatud või pime?

  1. päev

IMG_1953

IMG_1953

„Eile käisin seda kuulsat Santorini päikeseloojangut vaatamas. Sõitsime purjekaga saarte vahel ja see oli imeline ja maaliline vaatepilt. Kapten tuututas mitu korda, kui päike merre vajus ja inimesed plaksutasid. See tekitab tegelikult väga võimsa emotsiooni. Kui imeline, et meil on olemas siin need loojangud ja tõusud. Kui imeline, et me nendest ei väsi ja neid hindame. See on ju see, mis neid siin maamunal hoiab. Vaatasin seda vulkaanilist maasikku, millest see terve saar ju on.... Kui vähe oleks vaja et koik need valged linnad siit kaoks. Aga ometi on nad siin. Ja ometi olen isegi mina siin. Lihtsalt ei väsi vaatamast seda merd ja nukilisi saarekontuure taamal udus. Imeline! Olen Kamari linnakeses ja inimesed on siin väga sõbralikud. Alguses pelgasin, et äkki hakatakse tülitama, kuna olen üksi, aga midagi taolist pole juhtunud. Viisakusrepliikidega kõik piirdubki. Mul on üks lemmik restoran kohe vee piiril promenaadi ääres. Sealne nn sisseviskaja on üks keskeas meesterahavas ja ma jäin talle juba esimesel päeval meelde kui seal õhtust sõin. Tema alati püüab mind tänaval kinni ja ütleb, et mu tavapärane laud on vaba, kui tahan jälle kirjutada. Mõneski kohas juba teatakse et ma kirjutan oma märkmikusse pidevalt ja see paneb neid imestama. " no Wifi? " küsivad nad ja naeravad. Igatahes seal lemmikrestoranis lastakse mul juba tasuta lamamistooli ja päevavarju kasutada. Olin nii rõõmus selle üle. Eile kui väljusin postkaardi poest ja otsisn kohta, kus end sisse seada, siis ta nägi mind juba eemalt ja hõikas, et tal on juba päikesevari ootamas. "Are You sure?" "Lady like You, always!" ütles ta. Sellised pisikesed asjad teevad nii toredaks siin olemise. Lähengi kohe postkaarte posti panema ja teen väikese tiiru.

Tervitused Santorinilt “

  1. päev

Istun viimast korda oma lemmikrestoranis. Tellisin suppi. Loen ja see taas mõjutab mind tugevalt.

Hommikul oli suhteliselt pilvine ja ma istusin pikalt hotellis basseini ääres. Tundsin igatsust. Olin just lugenud, et maailm annab meie küsimustele vastuseid, kui küsime neid tänu ja armastusega ning võtame neid samamoodi ka vastu. Proovisin. Nalja pärast. Esitasin küsimuse. Kui tuleb 15 minuti jooksul linnuke basseinist vett jooma siis on vastus „Jah“. Kui mitte, siis on vastus eitav. Vaatasin kella. Tundus absurdne. Nädala jooksul olin vist teisel päeval ainult näinud kuidas üks varblane veepiirile korraks keksles ja noka vette pistis.

Vaatasin kella. Veel kolm minutit. Muigasin.

Maailm muigas minuga vist koos, sest väike lind hüppas kusagilt meetri jagu minust eemal olevale basseiniäärele ja jõi isukalt. Vaatas mulle otsa ja jõi edasi. Tema juurde lendas veel teinegi.

Rumal lind! See on ju kloorivesi!!!

Vaatas taas ja lendas oma kaaslasega  minema. Ei olnud rumal. Mina ju esitasin nii rumala palve.

Kas see pole maailma ilusaim vastus , mille pärast olla lõpmata tänulik ja õnnelik!?

Või siis hakkan ma lihtsalt juba hulluks minema....

Hiljem...

Praegu on rand inimtühi. Lained mühisevad. Olen nädalaga nii harjunud selle vaatega, et kummaline on siit lahkuda. Igatahes olen oma unistuse teoks teinud, siin käinud ja imeliselt aega veetnud.

„Lihtsat, ära siis unusta neid imelisi mõtteid ja tundmusi, mida sa siit enda jaoks leidsid. Jäta meelde iga lõhn ja tunne, pilt ja heli! See ei kordu enam kunagi. Mitte eales ei tule sa siia enam tagasi sellena, kes oled täna. Need päevad oli see sinu saar, sinu hetked ja puhkus iseendaga. Olen nii uhke su üle, et sa seda tegid ja hakkama said! J

Tervitustega,

Mina  “

Ma pean minema ja oma varba lõpuks merre pistma. Muidu on vist imelik Eestisse tagasi minna. Pole väga vee inimene. Mulle küll meeldib see vaikus ja distants mere puhul. Meeldib, et ta loob horisondi nii kaugele. Ja meeldib, et ta on siin nagu roheline tühjus. Kohe , kui ta lainetab, siis ma juba pelgan teda.

Minu üks oluline lubadus enne reisi oli mitte midagi oodata sellelt. Lihtsalt lasta minna. Nii nagu läheb. Nii nagu see kujuneb. Olla tänulik kõige eest, mis on hea ja kasutada õppetunnina seda, mis pole. Õppetunnid puudusid sellisel kujul, sest tänulik olemisega oli lihtsalt nii palju tegemist. Aitäh!

Tere tulemast koju!