Minu blogi

Minu suurimaks kireks ruumikujunduse kõrval on kirjutamine. Olen seda nii kaua teinud kui üldse mäletan. Päevaraamat on öökapil olnud aega algusest ja kujunenud üheks oluliseks kaaslaseks minu teekonnal. Kirjatükid siin  blogis ei puuduta ainult sisekujundust vaid on läbi põimunud minu isikliku arengu, mõtete, ellu suhtumise ja vaatamisega. Ehk osake minust endast, minu igapäevast ja õppimististest.

Olen väga õnnelik, kui saan oma mõtete kirjapanekuga kellegi päeva soojendada, inspireerida või tuult tiibadesse puhuda! Ole tervitatud!


 
cc4d09f174ac934b79c0f17053cda8ac.jpg
Habitare 2017
Habitare bloggers 2017
Detailid terrassil

Ära mine vooluga kaasa vaid ole ise vool

Ma olen viimase poole aasta jooksul tundund suurt väsimust ja kurnatust oma projektide suhtes ja tihtipeale tundnud, et teeksin kui tühja tööd. Vehklen oma ideede ja plaanidega.... ja tegelikult üha enam usun, et see, mida ma teen on tihtipeale vastuolus minu enda tõekspidamistega. Mida aeg edasi, seda enam tunnen vajadust inimestele meelde tuletada, kui mõttetud on enamus ASJU, mida oma ellu soetame. Ja ometigi... mina just neid ASJU ju nende ellu soovitan, otsin.

Uuesti sündinud Habitare

Veidi üle nädala on möödas kui Helsingist tagasi jõudsin ja on olnud parajalt aega , et kogu üritus enese jaoks läbi seedida. Lühidat kokkuvõtet on muidugi raske teha, sest olulisi pisiasju, mida võis märgata, oli palju. Nii korraldajad ise kui ka külastajad ütlesid kui ühest suust, et sellist taset pole Habitare veel kunagi varem maailmale näidanud. Oli selge, et püstitatud on eesmärk, tutvustada  Soome disaini ka laiemale avalikkusele väljaspool kodumaad. 

HELSINGIS KÕRVUTI OMA EESKUJUDEGA

Need, kes minu tegemisi Facebookis või Instagramis jälgivad, juba teavad, et mul oli suur au ja rõõm viibida eelmisel nädalal Habitare messil, kui üks viiest rahvusvahelisest blogijast. Olin seal koos Saksamaalt (algselt USA-st)  Holly Becker ´i blogi decor8 autoriga, Rootsist (Inglismaa päritoluga)  Niki Brantman blog myscandinavianhome autori, Taanist Mette blogi monctercircus autori ning Stefan Nilsson Rootsist. 

5 olulist asja , mida kardinaid valides silmas pidada

Kardinad täiendavad iga ruumi nii kujunduslikult kui ka funktsionaalselt. Need annavad ruumile juurde pehmust, kontrollivad valgust, varje ning loomulikult lisavad juurde stiili, värvi ning tekstuuri.

Ära kasutamaks kõiki neid nüansse täiel määral on kuus nippi, mida iga kardina valimise ja paigutamise juures peaks silmas pidama.

 

Vaimustav vähesus minu aias

Tegelikult ei vajagi ma midagi rohkemat, kui see sama rõdu, kuhu oma paar totsikut lilledega ritta seada, ennast õhtul toolil kerra tõmmata või siis just päeval päikesesse sirutada.  Minu praegune kodu on Nõmme mändide all. Pikad sirged männitüved ulatavad vabalt mu kodu akendest teisele korrusele sisse piiluma. Nagu targad kaaslased noogutavad nad hommikul tuules.

Allikas: TheLocalProject

Allikas: TheLocalProject

Erilised ruumijagajad

Kui kodu on väike ja nõuab nutikaid lahendusi, siis on just allolevad nõuanded ja inspiratsioonivihjed sulle lugemiseks ja vaatamiseks. Aga siinkohal ma üldse ei välistaks neid kodusid, kus ruumi on küll ja veel, aga lihtsalt köök nagu tahaks ühetepidi üksiolemist ja lugemisnurk või söögituba teistpidi eraldamist. 

Pilt:HomeDesigning

Pilt:HomeDesigning

Avatud kodukontor

Kodukontor ei eelda alati täiesti omaette ruumi. Hea, kui on ka lihtsalt nurgatagune osa ruumist, aga vot siin on mõtted, kuidas seda suisa elutuppa või magamistuppa integreerida.Aga eks iga töö iseloom on isesugune ja töötingimuste nõuded erinevad. Siin lihtsalt mõningad ideed,  mis mind ennast inspireerivad.

 
Pilt: Erakogu

Pilt: Erakogu

 

Bali

Minu kompromiss Balile minekus seisnes selles, et ma ei lähe kõige turistrikkamasse kohta. Just vastupidi . Ehk õnnestub leida avastamata maa. Koht, kus pole iga komas eestlane veel käinud ja hordides kaabudega higiseid turiste ei piira mu ukseesist.

Leidsin!

Pilt: DesignVintage

Pilt: DesignVintage

 

Kuidas valida vaipa?

Vaip võib olla kahtlemata üks olulisemaid ja kallimaid aksessuaare eluruumis. Nõnda nagu diivan vajab hoolikat valimist, et see peaks aastatele vastu, siis sama kehtib ka vaiba puhul