Slow living - 7 päeva väljakutse

Mis on üldse Slow Living?

Eesti keeles on keeruline sellele sõnapaarile vastet leida. Lahtiseletatuna esindab "Slow living" elustiili, mis tõstab igapäevaelus fookusesse tasakaalu, teadlikkuse ja hetkes olemise. Aja võtmine ning teadlikult tähelepanu pööramine käesolevale momendile aeglustab tempot juba iseenesest. See paneb nautima hetki ning keskenduma kvaliteetsetele kogemustele ja suhetele. Selle elustiili püüe on muuta elu nauditavaks, lihtsaks ja rahulolu pakkuvaks.

7 sammu muutuseni

Päev 1: Teadlik ärkamine

Alusta oma päeva rahulikult ja teadlikult. Ära visku kohe hommikul kiirustades igapäevaste toimingute keskele. Ava silmad, hinga sügavalt sisse ja välja ning mõtle hetkeks sellele, mida päeva jooksul soovid kogeda. Ära haara kohe telefoni või arvutit, vaid lase endal päeva algust nautida ilma väliste segajateta.

*Muuda enda jaoks hommikune ärkamine meeldivaks, korraldades magamistoa nõnda, et see soodustaks sinu meelerahu ja tasakaalu. Hoia ruumi korras, õhutatuna ja võimalusel loo meeldiv valguslahendus nii hommikuks kui õhtuks enne uinumist.

Päev 2: Aeglase hommiku rituaal

Leia endale hommikune rituaal, mis aitab sul päeva rahulikult alustada. See võib olla hommikune jalutuskäik, lõõgastav tass kohvi või tee joomine, või lihtsalt mõni vaikne hetk iseendale. Anna endale aega märgata ümbritsevat ja tunnetada hetke. Kui tundub, et see nõuab tohutult aega, siis nii see pole. Planeeri ärkamisaeg vähemalt 20 minutit varasemaks ja võta aeg iseendale enne pere äratamist.

*Vali kohvijoomiseks ilus tass, süüta küünal või leia mõni muu vahend, mis teeb hommiku eriliseks. Pane enda ümber pehme pleed ja naudi teadlikult neid maitseid ja aistinguid.

Päev 3: Tehnoloogiavaba tsoon

Loo oma koduses keskkonnas tehnoloogiavaba tsoon või ajaline ajaaken, mil hoiad ekraanidest eemal. Vali üks tuba või nurk, kus ei ole elektroonikaseadmeid või hoia neid teadlikult eemal.

*Lisa tehnoloogiavabasse nurka mõnus diivan või istumisnurk pehmete patjade ja pleedidega. See ruum võiks olla koht, kus saab lõõgastuda, lugeda raamatut või lihtsalt olla oma mõtetega.

Päev 4: Teadlik toitumine

Keskendu täna oma toiduvalikule. Vali värskeid ja looduslikke toiduaineid ning võimalusel valmista toit ise. Vähenda töödeldud toitude tarbimist ja lase enda kehal nautida tervislikke ja aeglaseid maitseelamusi.

*Kujunda oma köök sõbralikuks ja inspireerivaks kohaks, kus valmistada tervislikku toitu. Kasuta looduslikke materjale, nagu puit ja kivi, ning vali nõud, mis muudavad söögikorra kenaks ka visuaalselt. Mõtle sellele, kuidas saad köögis viibimist teha rahulikumaks ja nauditavamaks.

Päev 5: Planeeri aega

Hinda kriitiliselt oma to-do nimekirja. Vali välja neist kõige olulisemad ülesanded ja keskendu nende täitmisele. Vähem asju tehes saad luua ruumi rohkemateks aeglustavateks tegevusteks ja ei teki tunnet et kõik kasvab üle pea.

*Vähenda üleliigset sisustust, mis võib tekitada ebavajalikku segadust. Vähem on sageli rohkem, eriti sisekujunduse kontekstis. Loo ruum, kus iga ese omab tähendust ja toetab sinu heaolu.

Päev 6: Tänulikkus

Täna eskendu tänulikkusele. Mõtle päeva jooksul kogetule ja leia hetk, et mõelda asjadele, mille üle oled tänulik. See võib olla väikestest igapäevastest rõõmudest kuni suuremate saavutusteni. Tänulikkuse harjutamine aitab sul kogeda elu täiel rinnal ja hinnata aeglase elustiili väärtust. See pöörab su tähelepanu positiivsele ja tekitab päriselt parema enesetunde.

*Lisa kodusesse keskkonda meeldetuletusi, mis tekitavad positiivseid mõtteid ja aitavad teil keskenduda hetkele. Näiteks reisidelt kaasa toodud esemed, mis seostuvad ilusate mälestustega, kallite inimeste fotosid või laste joonistusi. Ära peida neid asju kappidesse ja albumitesse vaid seo neid oma kodukujundusse. See annab su kodule oma näo ja kordumatu stiili.

 

Päev 7: Jalutuskäik

Lõpeta see väljakutse looduses viibimisega ja värske õhu nautimisega. Mine jalutama metsa, parki või mere äärde. Tunneta looduse rütmi ja lase end selle ilust inspireerida. Kui võimalik, veeda aega õues ilma telefonita, et täielikult argipäevast välja end lülitada.

*Too loodus oma koju. Lisa lauale raagus oksad, kõrrelised või männioksad. Need rikastavad õhku ja loovad hubasust. Kasuta ka sisustuses naturaalseid materjale, nagu puit ja kivi ning vali sisustusaksessuaarid, mis peegeldavad looduse ilu ja rahu.

Milline on minu hommikurituaal?

Minu hommikurutiin oma lahutamatu osa argipäevast. Olen seda järginud juba neli aastat. Hommikune kiirustamine tekitab suurt stressi. Vältimaks ajahätta jäämist, olen oma äratuse planeerinud 5:15 kellaajale.

See annab mulle mõnusalt aega, et hommikut meeldivalt alustada. Teen 30 minutit pilatest, 10 minutit meditatsiooni ja 15 minutit kulutan vannitoas. Minu suurimaks väljakutseks on igal hommikul külm dušš. Hirmutav ja ebameeldiv aga samal ajal sõltuvust tekitav.

Tegelikult võtab kõik kokku vaid üks tund.

Minu jaoks on kõige mõnusam aeg peale venitusi ja karastusi on kuum jook ja kirjutamine. Vahel teen endale mõnusa kreemise kohvi, vahel kuuma sidrunitee ingveriga. Sinna juurde võtan 20 minutit aega, et kirja panna olulised mõtted. Alles siis hakkan valmistuma päevaks ja teen hommikusöögi lapsele, panen valmis enda lõuna ja vaatan üle telefoni saabunud sõnumid. Kell 7:15 hakkab üleüldine sagimine ja lapse äratamine.

Need hommikud, mil järgin oma rutiini, toovad minusse rahu. Ja kui argipäev algabki teisiti, siis tunnen seda selgelt kogu ülejäänud päeva. Seega olen enda jaoks muutnud hommikuse slow living mode eluliselt oluliseks.


Alusta juba täna ja koge, millise muutuse see Sinu ellu toob!


Kui soovid minu abi, et oma kodu kujunduses luua slow living elustiili toetavat keskkonda, siis broneeri tasuta tutvumiskõne või lühike ja tõhus 1-2 tundi konsultatsioon.

Katariina Kalda

Sisekujundus konsultatsioonidja projektid. Veebinõustamine sinu valitud teemal ja mahus.

https://homeforsoul.com
Next
Next

Kutse